Asztrofizikusok szerint elképzelhető a féreglyukakon keresztüli utazás
A tér-idő kontinuum két távoli pontját összekötő kozmikus hidak a legújabb tanulmány alapján nem csupán sci-fi képzelgésnek számítanak.
A tér-idő kontinuum két távoli pontját összekötő kozmikus hidak a legújabb tanulmány alapján nem csupán sci-fi képzelgésnek számítanak.
A The Conversation tudományos magazinban megjelent elemzésben Andreea Font, a liverpooli John Moores Egyetem asztrofizikusa arról írt, hogy az eddig csak elméleti síkon működő féreglyukak a valóságban is létezhetnek, sőt egy napon akár át is utazhatunk rajtuk, megkönnyítve ezzel az univerzumban lévő óriási távolságok megtételét.
Ha mindez tényleg megvalósulhatna, az azt jelentené, hogy a jövőben a fénysebességnél is gyorsabban eljuthatunk a világűr egyik pontjából a másikba, vagy akár az időutazást is véghezvihetnénk.
Természetesen rengeteg bökkenője van még ennek az elképzelésnek, hiszen a féregjáratokkal kapcsolatos kutatások még csak gyerekcipőben járnak, ugyanis kizárólag hipotézisek síkján beszélhetünk róluk, gyakorlatban még nem sikerült egyszer sem bizonyítani a folyamatokat.
Font kiemelte, ahhoz, hogy egy féreglyukat átjárhatóvá tehessünk, valamilyen negatív energia segítségével ki kellene tágítani, ilyen anyagot azonban csak minimális mennyiségben tudtak eddig laboratóriumi körülmények között előállítani.
Elméletileg tehát meg lehetne valósítani, a mai technológiánkkal azonban korántsem tudjuk tökéletesen végrehajtani a műveletet, azonban mindez nem jelenti azt, hogy a távoli jövőben az emberiség ne lenne képes olyan szerkezetet készíteni, amivel szabadon szelhetjük az univerzumot.
Font hozzátette, mivel egyre több tudományos kutatást folytatnak ebben a témakörben, ezért az egzotikus kozmikus struktúrákat sokkal jobban megérthetik, így lépesről lépésre közelebb kerülhetnek majd a végső megoldáshoz. Egyszóval minél többet kutatják a féregjáratokat és a hozzájuk kapcsolódó jelenségeket, annál hamarabb realizálódhat a tér-idő kontinuumban való utazás.