Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az AstraZeneca antitest-koktélja nem akadályozza meg a koronavírusos tünetek kialakulását

Az AstraZeneca kedden közölte, hogy egy késői stádiumú vizsgálat nem bizonyította, hogy a koronavírus elleni antitest-terápiája megvédi a fertőzött személlyel kapcsolatba került embereket a betegségtől, mely kisebb visszaesés a vakcinák alternatíváinak megtalálására irányuló erőfeszítéseiben.

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A vizsgálattal azt kívánták kideríteni, hogy a terápia, amely kétféle antitest koktélja, képes-e megakadályozni, hogy a koronavírus tünetei kialakuljanak azoknál a felnőtteknél, akik az elmúlt nyolc napban érintkeztek a vírussal. Az AZD7442 nevű terápia 33 százalékos hatékonysággal csökkentette a tünetek kialakulásának kockázatát a placebóhoz képest, de ez az eredmény statisztikailag nem volt szignifikáns, ami azt jelenti, hogy ez csupán a véletlen műve, nem pedig a terápia miatt következhetett be.

A harmadik fázisú vizsgálatban, amelyet nem bíráltak el szakértői véleményezéssel, 1121 résztvevő vett részt az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban. A túlnyomó többség, bár nem mindegyikük, a vizsgálat kezdetén nem voltak fertőzöttek. A résztvevők egy részének eredményei, akik kezdetben nem voltak fertőzöttek, biztatóbbak voltak, de az elsődleges elemzés az összes résztvevő eredményein nyugodott. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

„Bár ez a vizsgálat nem érte el az elsődleges célt a tüneti megbetegedés ellen, biztatónak tartjuk a PCR-negatív résztvevőknél az AZD7442-vel való kezelést követően tapasztalt védelmet”

– fogalmazott Mene Pangalos, az AstraZeneca ügyvezető alelnöke egy közleményben.

További öt vizsgálat van folyamatban, amelyekben az antitest-koktélt kezelésként vagy megelőzésként tesztelik. A következő valószínűleg egy nagyobb vizsgálatból származik majd, amelyben rák vagy szervátültetés miatt legyengült immunrendszerrel rendelkező embereken tesztelik a készítményt, akiknek nem biztos, hogy jót tesz a vakcina.

Az AZD7442 a monoklonális antitesteknek nevezett gyógyszercsoportba tartozik, amelyek a szervezet által a fertőzések leküzdésére termelt természetes antitesteket utánozzák. A rivális Regeneron és az Eli Lilly által kifejlesztett hasonló terápiákat az amerikai szabályozó hatóságok már jóváhagyták a kórházi kezelésben nem részesülő koronavírusos betegek kezelésére írja a Reuters.

Az európai szabályozó hatóságok szintén engedélyezték a Regeneron terápiáját, és vizsgálják a partnerek, a GlaxoSmithKline és a Vir Biotechnology, valamint a Lilly és a Celltrion által kifejlesztett terápiákat. A Regeneron az Egyesült Államokban is engedélyt kért terápiájára, mint megelőző kezelésre. Az AstraZeneca eredményei azonban kisebb csapást jelentenek a gyógyszeripar számára, mivel a vállalat az oltások célzottabb alternatíváit próbálja megtalálni, különösen azok számára, akik nem kaphatnak oltást, vagy akik nem reagálnak megfelelően az oltásokra.