Kínának szivárogtatott ki pénzért érzékeny adatokat egy amerikai katona
Habár az ítélethirdetésre még várni kell, a férfi már beismerte tettét.
Az amerikai igazságügyi minisztérium (DOJ) közlése szerint Korbein Schultz, az amerikai hadsereg egyik elemzője bűnösnek vallotta magát a bíróságon érzékeny katonai adatok Kínának való eladására irányuló összeesküvés vádjában.
Az őrmestert még márciusban tartóztatták le, miután az FBI és az amerikai hadsereg kémelhárítása által lefolytatott vizsgálat megerősítette, a férfi 42 ezer dollárt (15,1 millió forint) kapott több tucatnyi érzékeny biztonsági adat átadásáért cserébe.
Az illetékes tisztviselők közlése szerint a férfi 2022 júniusában kezdte tevékenységét Kínával, és egészen a letartóztatásáig folytatta is azt. A tervek szerint januárban várható az ítélethirdetés az ügyben.
Az őrmester szigorúan titkos információkhoz való hozzáférésre jogosító biztonsági felhatalmazással rendelkezett, a bírósági dokumentumok szerint pedig egy olyan emberrel állapodott meg ezen információk átadásáról, akiről úgy vélte, Hongkongban él. Ez az állítólatosan hongkongi lakos a bírósági iratok szerint arra kérte Schultz őrmestert, hogy gyűjtsön bizalmas adatokat a rakétavédelmi és mobil tüzérségi rendszerek kapcsán.
Az őrmester ennek eleget is tett, mindemellett pedig további adatokat gyűjtött az amerikai vadászrepülőgépekről, katonai taktikákról és az amerikai hadsereg Tajvanra vonatkozó védelmi stratégiájáról is. A BBC szerint a férfi kedden bűnösnek vallotta magát az ellene felhozott összes vádpontban, beleértve a nemzetvédelmi információk megszerzésére és nyilvánosságra hozatalára irányuló összeesküvést is.