Nem is gondolnánk, de egészen elképesztő módon alszanak ezek az állatok
A fókák naponta mindössze két órát alszanak, amikor szunyókálásra emlékeztető merülést végeznek, egy-egy alvás pedig nagyjából 20 percig tart, és több mint 300 méteres mélységben zajlik.
Egyes amerikai kutatók szerint az északi elefántfókák egészen különleges módon alszanak, mégpedig több száz méterrel a vízfelszín alatt, sodródva, ilyen mélységben ugyanis a ragadozók általában nem leselkednek rájuk.
A Science című folyóiratban megjelent tanulmány alapján a Santa Cruz-i Kaliforniai Egyetem munkatársai a kaliforniai vizekben élő példányok agyi aktivitását követték nyomon, s az adatgyűjtéshez nem invazív, felragasztható szenzorokat használtak.
A 24.hu szerint a vizsgált nyolc példány hónapokig tartó, több ezer kilométeres táplálékszerző utakon vett részt, s a szakértők közben az agyi aktivitásukat, a szívritmusukat, a mozgásukat és testhelyzetüket is rögzítették, hogy fel tudják mérni, mikor és mennyit szoktak aludni.
Az eredményekből az látszik, hogy a fókák naponta mindössze két órát alszanak, amikor szunyókálásra emlékeztető merülést végeznek, egy-egy alvás pedig nagyjából 20 percig tart, és több mint 300 méteres mélységben zajlik – írta a BBC.
A kutatás vezetője, Terrie Williams hozzátette, itt igazi mély alvásról van szó, amikor az emberek általában horkolni szoktak, a fókák agya viszont felébreszti őket, mielőtt még elfogyna az oxigén, ami valóban figyelemreméltó.