Államtitkár: meg kell fegyelmezni a gyerekeket, mert a zárlat alatt megváltozott a viselkedésük
Az Egyesült Királyság oktatási államtitkára, Gavin Williamson úgy gondolja, létre kéne hozniuk valamilyen módszert, amellyel a hosszú zárlat óta az iskolapadokba visszaülő diákokat rendszabályozni lehetne.
Williamson az angol oktatási intézmények megfelelő működéséért és fenntartásáért felelős. A kormánybiztos a BBC-nek adott nyilatkozatában elmondta, a hónapokig tartó, koronavírus-járvány miatt bevezetett zárlat következtében megváltozott a gyerekek viselkedése és tanuláshoz való hozzáállása, ezért szerinte újból meg kell velük tanítani az alapvető normákat.
A Brit Pedagógusok Uniója (NEU) határozottan elutasította Williamson szavait, szerintük ugyanis nem negatív módon, hanem sokkal inkább pozitív gondolatokkal kellene motiválni a hosszú időre távoktatásra kényszerült diákokat.
A szervezet szerint szoros összefüggés van a gyerekek mentális egészsége, valamint a szigorú tanrend között, amire a hónapok óta tartó országos zárlat csupán rátett még egy lapáttal.
Az oktatási minisztérium mindezek apropóján egy viselkedésterápiás programot kezdeményezett, amellyel kifejezetten azokat a gyerekeket szeretnék megcélozni, akik pszichés problémákkal küzdenek.
Az előzetes tervek szerint a projekt idén nyáron indulhat, a kormány pedig készen áll több mint 10 millió fonttal támogatni az iniciatívát, fellendítve ezzel a szeptemberi iskolai újranyitás tervét.
Williamson azt szeretné elérni, hogy tiltsák ki a mobiltelefonokat és az egyéb okoseszközöket a tantermekből, ezáltal a fiatalok visszatérhetnének a régimódi oktatásba, így nem terelnék el a figyelmüket az egyéb dolgok, valamint szerinte így az online zaklatást is el lehetne kerülni.