393,30 Ft
458,49 Ft
63,468 $

Aláírást gyűjtenek a franciák a vb-döntő megismétléséért

Eddig közel 200 ezer elégedetlen szurkoló írta alá a petíciót, amelyben a Franciaország-Argentína vb-döntő megismétlését követelik a FIFA-tól.

Fotó: EPA/Friedemann Vogel

Szabó Kata

Drámai véget ért a múlt vasárnapi világbajnoki döntő, amelyben Argentína büntetőkkel győzött Franciaország ellen.

Az argentin válogatott Lionel Messi és Angel Di Maria góljainak köszönhetően kétgólos előnnyel vonult a szünetre. Franciaország ezt követően még visszajött a meccsbe, majd miután a 2×15 perces hosszabbítás is esett egy-egy gól, a vb-cím végül egy 11-es párbajban dőlt el, amelyet Argentína nyert meg 4-2-re. Soron kívül Kettészakadt a Mercedes, ami a hídnak csapódott Szegeden (fotók, videó)

A vereség után a francia szurkolók egy része igazságtalannak érezte, ami kedvenc csapatukkal történt, ezért a MesOpinions egyik felhasználója felszólította a FIFA-t, hogy rendelje el a vb-döntő újrajátszását, ugyanis meglátása szerint Angel Di Maria gólja előtt Mbappéval szemben szabálytalankodtak.

Nem tudni, hogy ennyien értenek-e egyet a petíció elindítójával, vagy pedig csak sokan gondolják úgy, hogy az esélytelenek nyugalmával dobnak egy aláírást a projektre, de az biztos, hogy a petíciót eddig közel 210 ezren írták alá.

A meglehetősen nagy számú tiltakozó szurkoló ellenére természetesen semmi esély nincs arra, hogy a katari világbajnokság döntőjét megismételjék.

A heves esőzések megrongáltak egy nigériai börtönt, több mint 100 rab szökött meg

A falak és a környező épületek is megrongálódtak a szokatlanul heves esőzések nyomán, a rabok pedig kihasználva a lehetőséget, megszöktek.