133-ra emelkedett az akut veseelégtelenségben elhunyt gyermekek száma Indonéziában
Rendkívül szomorú mérföldkőről számolt be pénteken Indonézia egészségügyi minisztere: közlése szerint a korábbi 99-ről mostanra 133-ra emelkedett az akut veseelégtelenségben elhunyt kisgyermekek száma.
Budi Gunadi Sadikin, Indonézia egészségügyi minisztere pénteken elkeserítő adatokat osztott meg: közlése szerint a korábbi 99 főről mára 133-ra emelkedett az akut veseelégtelenségben elhunyt gyermekek száma az országban.
A CNA jelentése szerint a miniszter megosztotta, a 22 tartományban összesen 241 ember vesztette életét, hozzátéve, hogy a legtöbb beteg mindössze 5 év alatti gyermek volt.
Az indonéz egészségügyi miniszter korábban csütörtökön a gyermekhalálozások kiugró számát összefüggésbe hozta az Indonéziában is kapható köhögés elleni szirupokkal, melynek kapcsán korábban a WHO is kiadott egy figyelmeztetést, miután a laboratóriumi vizsgálatok során “elfogadhatatlan” mennyiségű dietilén-glikolt és etilénglikolt találtak az érintett termékekben, melyek mérgező hatásúak, továbbá akut vesekárosodáshoz vezetnek.
Ahogy arról korábban is beszámoltunk, WHO közlése szerint Gambiában több tucat kisgyermek vesztette életét akut vesekárosodásban, ez pedig a szervezet szerint egy Indiában gyártott köhögés elleni sziruppal hozható összefüggésbe.
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója a szervezet által tett megállapítások bejelentése során megosztotta, több gyógyszeres szirup kapcsán is lefolytatták a vizsgálatokat, melyek a gyanú szerint legkevesebb 66 kisgyermek halálát okozták Gambiában – 133 gyermek halálát pedig Indonéziában.