Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Abu Dhabi kőolaj helyett hidrogént exportálhat a jövőben

Az Egyesült Arab Emírségek fővárosában már most felkészültek arra a helyzetre, ha kifogynának a fő energiaforrásnak számító fosszilis üzemanyagokból.

...svg content...Al-Ula, 2021. január 5. A szaúdi királyi udvar által közreadott képen Mohamed bin Szalmán szaúd-arábiai trónörökös (k,j) fogadja az Öböl menti Arab Államok Együttműködési Tanácsának (GCC) 41. csúcstalálkozójára érkező Mohamed bin Rásid Ál Maktúm sejket, az Egyesült Arab Emírségek uralkodóját és miniszterelnökét (k,b) a szaúd-arábiai Al-Ula repülőterén 2021. január 5-én. A kuvaiti külügyminiszter előző nap egy megállapodásra hivatkozva bejelentette, hogy Szaúd-Arábia újranyitja Katarral közös légi, szárazföldi és tengeri határait, amelynek célja az Öböl menti viszály megoldása. MTI/EPA/Szaúdi királyi udvar/Bandar Aljaloud
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Adnoc szerződést kötött a Mubadala Investementtel és az ADQ-val, hogy közösen megújuló energiaforrásként zöld hidrogént termeljenek a jövőben – számolt be róla a Bloomberg.

Az Adnoc az egyezségen kívül saját kék hidrogént is elő fog állítani, amit főként az atmoszférában lévő káros szén-dioxid gázok kivonása során nyernek ki a levegőből kémiai folyamatok segítségével. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A projekt komolyságát mi sem jelzi jobban, mint az a tény, hogy a müncheni központú Siemens már most megkezdte a kísérleti hidrogénüzemének építését a főváros szomszédságában húzódó Dubaj határában.

A Közel-Keleten egyre több ország döntött úgy, hogy a zöld megoldások felé veszi az irányt, ezáltal kínálva egy sokkal környezetkímélőbb, egyben pénztárcabarát alternatívát a felvásárlók részére.

Szaúd-Arábia energiaügyi minisztere nemrég kijelentette, hogy azt szeretné elérni, ha az ország nemcsak a világ legnagyobb kőolajexportőre, hanem az egyik legnagyobb hidrogén-disztribútora is lenne egyben.

Mivel Abu Dhabi Szaúd-Arábiához hasonlóan a sivatag kellős közepén helyezkedik el, ezért a kék hidrogénen kívül a napfény által könnyebben előállítható zöld hidrogént egyaránt kitermelhetik.

Egyetlen bökkenő a történetben csupán az, hogy a jelenlegi technológia rendkívül költséges, ezért semmiképpen sem tudják vele felvenni a harcot az olcsóbb kőolajjal és földgázzal szemben.