Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A WHO figyelmeztet: Európa fáradt, egyre kimerültebb a koronavírus miatt

A WHO is pontosan látja, hogy milyen kihívásokkal néz szembe Európa, ahol a második hullám minden eddiginél jobban érezteti a hatását, és ez fokozatos kimerültséggel járhat.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

A WHO is pontosan látja, hogy milyen kihívásokkal néz szembe Európa, ahol a második hullám minden eddiginél jobban érezteti a hatását, és ez fokozatos kimerültséggel járhat.

Az Egészségügyi Világszervezet európai igazgatója intézkedéseket szorgalmazott a koronavírus „fáradtsága”, kimerültsége ellen, figyelmeztetve arra is, hogy a vírust érintő apátia bizonyos esetekben már magas szintet ért el. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

„A régió országainak összesített felmérési adatai alapján nem meglepő módon a megkérdezettek körében egyre nagyobb a fáradtság.”- mondta idézte a CNN Hans Kluge-t a keddi közlemény részeként.

„Bár a fáradtságot különböző módon mérik, és a szintek országonként eltérnek, becslések szerint ez egyes esetekben meghaladta a 60% -ot.” – tette hozzá a szakember, aki szintén aggódik a jelenlegi helyzet miatt.

Kluge úgy látja, hogy „ilyen mértékű fáradtságra kell számítani” egy ennyire elhúzódó közegészségügyi vészhelyzet ideje alatt, amikor az állampolgárok „hatalmas áldozatokat hoztak” a vírus legyőzése érdekében.

„Bár mindannyian fáradtak vagyunk, úgy vélem, hogy újra lehet tölteni az erőfeszítéseket a COVID-19 egyre fejlődő kihívásainak kezelésére, amelyekkel szembesülünk.” – folytatta a WHO tagja a kedden kiadott közleményében.

Kluge szerint az európai országok megfordíthatják ezt a tendenciát és képesek lehetnek kezelni a vírus terjedését azáltal, hogy kellően odafigyelnek a polgárokra, és közben más megközelítéseket alkalmaznak.

https://liner.hu/csatlakozz-a-liner-hu-szerkesztoi-csapatahoz/?utm_source=Liner&utm_medium=Cikk&utm_campaign=Szerkeszto

„Az egyetemre visszatérő fiatalok viselkedési igényeinek megértésétől kezdve az idősgondozó otthonokban elszenvedett érzelmi elszigeteltségig a politikán át az emberek viselkedésével, valamint a fáradtsághoz kapcsolható egyre növekvő hatásokat kezelni kell.”

Nincs ok az aggodalomra a lélegeztetőgépek kezelése miatt Magyarországon