Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A nagykövetségeket bevonva gyorsítja a bevándorlók deportálását Németország

Németországban több, mint 250 ezer ember él állampolgárság nélkül, elsősorban azért, mert nem lehet megállapítani nemzetiségüket. A német kormány, mint kiderült, fizet a nagykövetségeknek, hogy meghallgassa a bevándorlókat, akikre kitoloncolás vár.

Külföld
Author image

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

Németországban több mint 250 ezer ember él állampolgárság nélkül, elsősorban azért, mert nem lehet megállapítani nemzetiségüket. A német kormány, mint kiderült, fizet a nagykövetségeknek, hogy meghallgassa a bevándorlókat, akikre kitoloncolás vár.

A német Baloldali Párt (Die Linke) képviselőjének, Ulla Jelpkének közérdekű adatigénylése eredményeként derült ki, hogy a német kormány a külföldi – elsősorban afrikai – országok nagykövetségeinek bevonásával tart meghallgatásokat annak érdekében, hogy meggyorsítsák az elutasított menedékkérelemmel az országban tartozók deportálását. Soron kívül Változékony idő vár ránk pénteken, havas esőre is van kilátás

Ezeken a meghallgatásokon a cél az, hogy megállapítsák a bevándorlók származási helyét, hogy oda toloncolhassák majd ki őket, 2019-ben és 2020-ban több, mint 1100 ilyen meghallgatásra idéztek be nigériaiakat az ország nagykövetségére, írja a DW.com.

A belügyminiszter szerint ezek a meghallgatások szükségesek, hogy az ország elhagyására kötelezettek nemzetiségét megállapíthassák, mert csak így állíthatóak elő a megfelelő utazási dokumentumok.

„Ezeket a meghallgatásokat évek óta folytatjuk törvényes módon és ez idő alatt bebizonyult, hogy hasznosak” – áll a válaszban, amelyben azzal is érvel a belügyminisztérium, hogy más uniós országok is ugyanezt a módszert alkalmazzák.

A német hatóságok szerint a menekültstátuszt nem kapottak visszavételéért származási országuk is felelős és azzal vádolták afrikai országok nagykövetségeit, hogy lassan állítják ki a kitoloncolást engedélyező papírokat.

„Ezekből a meghallgatásokból egy is sok. Az eljárás egyáltalán nem átlátható és az érintettek többször is a jogaik megsértéséről tettek bejelentést.” – mondta Jelpke, aki szerint többször előfordult, hogy egyeseket rossz országba deportáltak.

A belügyminisztérium azonban elutasítja a vádakat: „Csak akkor lehet kiállítani a papírokat, amennyiben a meghallgatást végzők teljes bizonyossággal állítják, hogy az alany az ő országuk állampolgára. Az ország elhagyására kötelezettek emellett szabadon alkalmazhatnak jogi tanácsadót.”

Szijjártó Péter is nagyon aggódik: azonnal békét kell kötni

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szerint annyira súlyos már a helyzet Ukrajnában, hogy azonnal békét kell kötni.