A Maingear már a számítógépházakból is lélegeztetőgépet gyárt
Az LIV elnevezésű vadonatúj eszközzel szeretnének beszállni a koronavírus-járvány miatt kialakult pandémia elleni küzdelembe.
Több autóipari és informatikai nagyvállalat bejelentette, hogy lélegeztetőgépek gyártására állnak át, ez alól pedig a játékipari cégek sem képeznek kivételt. A Maingear egy olyan készüléket fejlesztett ki, amely kasztniként a régi F131 PC gépházat használja fel.
A LIV-re keresztelt lélegeztetőgépet olasz és svájci szabványok alapján építették és könnyű, automatizált használatra tervezték. Található rajta egy érintőképernyős kijelző, amellyel az egészségügyi dolgozók nagyon egyszerűen ki tudják választani a tüdőbe juttatandó oxigén mennyiségét. A gyorsasága is figyelemre méltó, ugyanis mindössze 1,5 másodperc alatt képes a gép elvégezni ezt az igazán fontos feladatot.
Az olcsó alkatrészek miatt a LIV negyed annyiba kerül, mint a nagyobb gyártók hagyományos lélegeztetőgépei. Ennek ellenére még mindig drágának mondható, viszont jóval kedvezőbb választás lehet a több tízezer dollárba kerülő egységekhez képest, a kialakult hiány miatt pedig emberi életeket lehet velük menteni.
A Maingear prototípusa egyelőre még az Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) jóváhagyására vár. Jelenleg az a tervük, hogy ha elfogadják a szabadalmat, akkor az egész Egyesült Államok területén forgalmazhatják majd a lélegeztetőgépet, valamint szeretnék a nemzetközi igényeket is kielégíteni.
Reméljük, hogy még időben érkezik az FDA válasza, mert a pandémia kezd több országban is tetőzni, az életmentő eszközökre pedig óriási szükség lenne.
Közben Dél-Koreában fontolgatják a szigorúbb intézkedések bevezetését: