A koronavírus segített a nepáli orrszarvúállomány növekedésében
Jótt tett a nepáli orrszarvúállománynak a turizmus visszaszorulása, évtizedek óta nem élt ilyen sok állat az országban.
Több mint 20 éve nem volt ilyen nagy Nepálban az orrszarvúállomány, a gyarapodás egyik oka pedig a szakértők szerint a koronavírus-járvány miatt elmaradó turizmus, melynek köszönhetően képes volt regenerálódni az állatok élettere.
Az ország nemzeti parkjaiban összesen 752-re emelkedett az orrszarvúak száma, ami azt jelenti, hogy a 2015-ös adatokhoz képest, amikor 645 egyed élt a területeken, több mint száz példánnyal gyarapodott a populáció – írja a CNN a nepáli vadvédelmi és nemzeti parkokért felelős minisztérium tájékoztatására hivatkozva.
2000 óta nem élt 650-nél több orrszarvú a délkelet-ázsiai ország vadrezervátumainak területén. A populációt manuálisan számolták össze körülbelül három hét alatt, a legnagyobb nehézséget a Chitwan Nemzeti Park populációjának mérése okozta, ahol igen gazdag a vadállomány.
A koronavírus-járvány jótékony hatásán kívül az élőhelyek kezelésébe történő beruházások, az orvvadászat visszaszorítása és az orrszarvúak áthelyezése a Chitwanból más parkokba. A Chitwan Nemzeti Parkban él a nepáli orrszarvúállomány 90 százaléka a 2015-ös számlálás szerint, innen telepítették más területekre az állatokat, ahol alternatív populációk jöttek létre.
Az indiai orrszarvú az egyik legveszélyeztetettebb állat a világon a nemzetközi szervezetek szerint, már csak kevesebb mint 2200 példány él Indiában és Nepálban, Bangladesben és Bhutánban pedig teljesen kihalt.
A nepáli vadvédelmi és nemzeti parkokért felelős hivatal szerint az orrszarvúakra különös veszélyt jelentenek az orvvadászok.