A koronavírus második hulláma pszichésen lehet igazán pusztító
A világ számos pontján mérsékelték vagy egyenesen feloldották a koronavírus-járvány megállítása okán hozott szigorításokat, de még mindig ott lebeg a félelem, hogy a pandémia visszatérhet, akár erősebb formában.
A világ számos pontján mérsékelték vagy egyenesen feloldották a koronavírus-járvány megállítása okán hozott szigorításokat, ám még mindig ott lebeg a félelem, hogy a pandémia visszatérhet, akár erősebb formában is.
A Washington Examiner szerint nagyon erősen úgy tűnik, hogy lesz a koronavírusnak második hulláma, ami a szakértők szerint masszív pszichés terhet fog róni mindenkire. Crystal Park, a Connecticuti Egyetem pszichológusa el is mondta miért:
„Szerintem a második hullám nagyon pusztító hatással lenne az emberek többsége számára, mégpedig azért, mert sokunkban megvan az érzet, hogy egy nagyon szörnyű és traumatikus időszakon mentünk keresztül, viszont már az újranyitás és újjáépülés fázisában vagyunk.”
Ahogyan a WHO is utalt rá korábban többször is, valamelyest félrevezető a „második hullám” kifejezés, és a szervezet is inkább a második tetőpontot preferálja használni. Ennek fő oka, hogy a legtöbb ország egyáltalán nem győzte még le a pandémiát és szorította vissza nulla közelébe az esetszámokat, mindössze annyi történt, hogy már nagyobb kontrolljuk van a terjedés felett.
Crystal Park állítja, a megfékezésre hivatott karantén már első alkalommal is nagyon sok embernél mély szorongási problémákhoz és depresszióhoz vezetett. Ebből kifolyólag ha a reményteli időszak után másodjára is be kellene vezetni a korlátozásokat, az még súlyosabb pszichés hatással járna, mint az első kör.
Park szerint ez akár egy egészen új, és sokkal mélyebb félelem és bizonytalanság érzetet idézne elő az emberekben, mivel lényegében újra-traumatizálódnánk az első trauma után. Ennek hatására sokkal reménytelenebbnek érezhetjük magunkat, ami a legegészségesebb pszichével bíró emberekre is káros hatással lehet.
Kapcsolódó hír: