A fegyveres kofliktusokról és a vakcinaegyenlőségről is beszélt a pápa húsvétkor
Többek között vakcinaegyenlőségről, gyászolókról, betegekről, munkanélküliekről, fegyveres konfliktusokról, Mianmarról, Jemenről beszélt a pápa a húsvéti üzenetében.
Ferenc pápa húsvéti üzenetében arra kérte az egyes országokat, hogy gyorsítsák fel a koronavírus elleni védőoltások elosztását, különösen a világban élő szegények számára. A katolikus egyházfő a világjárvány alatt a fegyveres konfliktusokat és a hadseregre való pénzszórást felháborítónak nevezte – írja a The Guardian.
A koronavírus-járvány miatt ez a második év, hogy a húsvéti szentmisén csak kis számban lehettek jelen a Szent Péter Bazilikában, ahelyett, hogy tömegek jelentek volna meg a templom előtti téren.
Az Urbi et Orbi, vagyis az ünnepélyes apostoli áldás után húsvéti üzenetében Ferenc pápa a városnak és a világnak címzett üzenetében a hagyományokhoz hűen a világ problémáiról beszélt a béke érdekében.
– mondta a pápa.
Ferenc pápa a világjárvánnyal nem terhelt időkben általában 100 ezer ember előtt beszélt, akik a Szent Péter térről néztek fel rá, most azonban alig 200 személy vehetett részt a templomban, míg az üzeneteket több tízmilliók hallgatták a szokásos sugárzáson keresztül.
A pápa arra kérte az Istent, hogy enyhítsen a betegek, a szeretteiket gyászolók és a munkanélküliek szenvedésein, míg a hatóságokat arra sürgette, tisztességes táplálékkal lássák el a családokat.
Az egyházfő az egészségügyi dolgozókat ünnepelte, a fiatalok felé pedig együttérzését fejezte ki, akiknek távol kell maradnia az iskolától. Felszólította az embereket, hogy szálljanak harcba a világjárvány ellen.
– üzente a pápa.
Ferenc pápa gyakran szólította fel a világot fegyverletételre és az atomfegyverek gyártásának teljes mértékű betiltására, és most is arról beszélt, hogy túl sok háború, túl sok erőszak dúl a Földön. A fegyvereket szörnyű és alattomos eszközöknek, a halál eszközeinek nevezte, melyek nélkül sokkal jobb világot élhetnénk.
A pápa beszélt a demokráciapárti mianmari fiatalokról, az afrikai fegyveres konfliktusokról, például Etiópiáról és Mozambikról, valamint a jemeni válságról. Izraelt és Palesztinát a párbeszéd erejének újrafelfedezésére kérte, mellyel egy olyan megoldást találhatnak, ami alatt a két állam egymás mellett, békében tud élni.