Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Magyarország egy hatalmas covid-csatában maradt állva a szociális intézményeivel

Müller Cecília országos tisztifőorvos több különböző statisztikát közölt pénteken, amik bizonyítják, hogy a korlátozások jól működtek, és így sok otthonba még csak be sem juthatott a fertőzés.

Belföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

A nemzetközi adatok azt mutatják, ami mintegy 21 ország nemzetközi adatából került publikálásra, a halálos áldozatokat követelő koronavírus-fertőzések 46%-ban az ápolási, gondozási otthonoknak a lakói voltak érintetek.

Tehát az összes országban detektált halálozásoknak közel ilyen otthonokból került ki. Magyarországon minden szükséges korlátozó intézkedést megtettek, és ezzel befolyásolni tudták ezen intézményekben lévők megbetegedési arányát. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

Ennek ellenére a zárt közösségek mivolta miatt a második hullámban is megjelent a vírus, és jelentős számban, ami komoly károkkal járt Magyarországon. Ugyanakkor az országban nem voltak magára hagyott otthonok.

Müller Cecília óriási eredménynek tartja azt, hogy Magyarországon fent tudott maradni a szociális intézményeknek a stabil működése. Minden nehézség ellenére stabilan működtek és működnek továbbra is ezek a szociális otthonok.

Ezek a személyek kaphatnak tartalékoltást Magyarországon

A második hullámban 865 telephely intézménye volt érintett a fertőzés vonatkozásában. Ugyanakkor 1074 telephelyi intézményben egyáltalán nem volt jelen a vírus. Az intézményekben 23 007 gondozottnál igazoltak fertőzést, tehát az összes gondozotti létszám 23%-ánál, miután körülbelül 100 000 gondozott él Magyarországon.

Közülük 17 264-en már meggyógyultak, 840 gondozottat ápoltak egy súlyosabb formában lezajló betegség miatt kórházban. Az összes fertőzött gondozottak közül 3 316-an hunytak el, ami azt jelenti, hogy covid-pozitívnak bizonyult, de nem feltétlenül volt oka a halálnak a koronavírus.

Jellemzően a 80 év feletti korosztályt érintette olyan formában, hogy a meglévő krónikus betegségek miatt a covid–fertőzés jelentette az utolsó csapást a gondozottak számára. Ha a dolgozókat elemezzük, akkor az érintett pozitív dolgozók száma mindösszesen június első napját követően 7 929 fő volt.

Ez az összes dolgozó 9%, akik közül 39-en szorultak kórházi ellátásra, míg 7 034-en már meggyógyultak, és 12 fő hunyt el, de rájuk is érvényes az, hogy krónikus betegek voltak, és a covid valamilyen formában lehetett hatással a halálukra.