Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
62,584 $

Fél óra alatt kimutatja az otthoni gyorsteszt a koronavírus-fertőzést

A vadonatúj koronavírus-gyorsteszt mindössze 50 amerikai dollárba kerül, és az antigéntesztekhez képest sokkal magasabb effektivitási mutatókkal rendelkezik.

Debrecen, 2021. január 17. Mintát cseppent egy antigén gyorsteszt paneljére a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet munkatársa a szociális szférában dolgozók koronavírus tesztelésén az intézet fogászati ügyeletének épületében 2021. január 17-én. MTI/Czeglédi Zsolt
Kult

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Ellume, Abbott és Lucira névre keresztelt diagnosztikai tesztek sokkal elérhetőbbek és olcsóbbak a laboratóriumokban használt, polimeráz-láncreakción alapuló PCR-tesztekkel szemben – olvasható a VICE News riportjában.

Mindössze 30 percig tart, amíg az eszköz kiértékeli az orrba helyezett pálcikáról származó mintán lévő nyálkahártya-részecskéket. Az otthoni mintavételezési készülékek valójában covid-antigéntesztek, amelyek az immunrendszer koronavírus-fertőzésre leadott reakciójából származó, kórokozót bevonó anyagok detektálására szolgálnak. Soron kívül Szentkirályi Alexandra a Szomszédok legendájával, Vágási Ferivel üzent Karácsonynak

A módszer egyetlen hátulütője, hogy rengeteg fals negatív eredményt produkálhat, mivel sokszor azokat az embereket is vírusmentesként jelzi, akiknél nincs elegendő vírustöltöttségi szint, mégis fertőzőképesek maradhatnak.

Nemcsak a fentebb említett teszteket, hanem egyéb eljárások térnyerését is próbálják elősegíteni a kutatók annak érdekében, hogy a lehető legolcsóbb diagnosztikai készleteket állíthassák elő, megsegítve ezzel a szegényebb sorsú országok dolgát.

Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) múlt hónapban egy 10 dollárnál olcsóbb tesztkészlet jóváhagyási folyamatát kezdte el, miközben a versenybe beszálltak a nagyobb cégek is, például a 3M, amely hamarosan megkezdheti saját tesztjeinek forgalmazását.

Az antigénteszteket orvosok és epidemiológusok általában abban az esetben javasolják, amikor egy páciensnél jelentkeznek a tünetek, ezáltal el tudják különíteni a koronavírus-fertőzést más légúti megbetegedésektől.