Fecskendőhiány léphet fel a globális koronavírus elleni oltási kampány miatt?
A koronavírus hatására igen komoly nyomás alá kerültek a kínai fecskendőgyártók, akik egyes esetekben csak hónapok múlva tudják teljesíteni a megrendeléseket.
A kínai fecskendőgyártók arra figyelmeztetnek, hogy egyes megrendeléseket csak júniusban tudják teljesíteni, miután globális szinten olyan mértékű a koronavírus elleni oltási program, hogy az rájuk is jelentős hatással van.
A CNA a cikkében arról írt, hogy a vállalatok a Reuters hírügynökség kérdésére elmondták, éjjel-nappal dolgoznak, miközben emelik az árakat és megpróbálják kibővíteni a gyártókapacitásukat. Kína és India a világ legnagyobb fecskendőgyártói, de a jelenlegi helyzet még számukra is feladhatja a leckét.
A Zhejiang KangKang, mely orvostechnikai eszközöket gyárt, decemberben 10-től 20 millió fecskendőig terjedő mennyiségre kaptak exportszerződéseket. A világjárványt érintő oltási program előtt ez a szám mindössze körülbelül ötmillió volt. Ez jelentős növekedést és sokkal nagyobb nyomást jelent a gyárakban.
A gyártók emiatt nagyon óvatosak, amikor új megrendeléseket fogadnak el. Az egyik beszállító elismerte, hogy az ebben a hónapban befutott megrendeléseket csak májusig, vagy júniusig tudják teljesíteni.
A Shandong Qiaosen megrendelésének több mint kilencven százaléka Kínából érkezett a világjárvány előtt. Azóta változott a helyzet, és érezhető az ugrás a külföldi megrendelések kapcsán, amiket érkezési sorrendben fogadnak el, anélkül hogy országok alapján tennének különbségeket.
Az izraeli adatokból úgy tűnik, az oltás beváltja a hozzá fűzött reményeket
Az adagok egyre nagyobbak és nagyobbak, így lehetséges, hogy egyes országokban a fecskendőhiány jelenthet gondot, hiába van a kellő vakcinamennyiség. Időközben a fecskendők ára több mint megháromszorozódott a kitörés óta 0,1 jüanról 0,3 jüanra.
A Shandong Qiaosennél több mint 1 000 alkalmazott dolgozik három különböző műszakban, hogy teljesíteni tudják a szállításokat. A gépek nem állnak le, azokat a nap 24 órájában üzemeltetik, amik így szintén folyamatos terhelés alá kerülnek.