Hangulatunk és hangszínünk alapján választhat zenét számunkra a Spotify
A Spotify egy különleges technológiát védetett le a szabadalmi hivatalban, melynek értelmében a hangfelismerés segítségével különböző tényezőket, úgymint hangulatot, nemet, életkort és akcentust figyelembe véve képes lesz ajánlani a felhasználók számára új zenéket.
Az „audiójeleken alapuló ízlés- és hangulatfelismerés” névre keresztelt szabadalom a hangban érzékelt intonációt, stresszt, valamint beszédgyorsaságot elemzi majd ki, és mindezek alapján felállít egy lejátszási listát, amit a Spotify alkalmazáson belül meghallgathatunk.
A MusicBusinessWordlwide portál információi szerint a Spotify azért döntött az új technológia mellett, hogy sokkal kifinomultabbá varázsolhassák a rendszert, ezáltal valóban egyéni ízlések mentén történhet a zeneszámok kiválasztása.
Rengeteg funkció szerepel a szabadalomban, legyen szó éppen a hallható hangspektrum sűrűségéről, vagy éppen a hangfrekvenciára támaszkodó információk begyűjtéséről, melyeknek köszönhetően a Spotify képes lesz megkülönböztetni a júzer hangját a környezet zajaitól.
A funkció működéséhez el kell majd fogadni a frissített felhasználói feltételeket, melyek következtében a Spotify hozzáférhet bizonyos személyes adatokhoz is a már megosztott lejátszási listákon, illetve a barátaink által hallgatott zenéken és albumokon kívül.
Az egyik legfontosabb aspektus alapján nemcsak a zenei műfajok és stílusok, hanem a hangerő is módosulhat, amint változást érzékel a rendszer a júzer hangulatában, ezért a következő számokat már eszerint határozza meg az applikáció.
A Spotify az ízlés- és hangulatfelismerő technológián felül egy mesterséges intelligenciára épülő, zenemásolás elleni szabadalmat is levédetett, melynek algoritmusa ki tudja számolni, hány százalékban minősül plágiumnak az adott zeneszám.