Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A januári hidegek miatt megemelkedhetnek az energiaárak Európában

2021 első nagyobb lehűlése régóta nem látott mértékben az égbe repítette az energiaárakat a kontinensen, így tavasszal jelentős drágulásra számíthatunk.

...svg content...Zürich, 2021. január 15. Hóesésben várakozó utas egy zürichi buszmegállóban 2021. január 15-én, amikor erősen havazik Svájc középső és keleti részén. MTI/EPA/Keystone/Ennio Leanza
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

2021 első nagyobb lehűlése régóta nem látott mértékben az égbe repítette az energiaárakat a kontinensen, így tavasszal jelentős drágulásra számíthatunk.

Miközben Madridban térdig taposnak a hóban az emberek, az Egyesült Királyságban pedig lecsökkent a szélmozgásból nyert villamos energia aránya, a Goldman Sachs Group vészjósló előrejelzéseket készített az idei piac alakulásáról. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Úgy tűnik, hogy 2021 nemcsak pandémia szempontjából lehet még a tavalyi évnél is sokkal tragikusabb. Ha folytatódik a jelenlegi tendencia, és a kőolaj ára tovább nő, akkor március-április tájékán rekordmagas pénzeket fizethetünk majd az áramért és a gázért – adta hírül a Bloomberg portál.

A problémát tovább mélyíti az Európában viszonylag ritkaságnak számító poláris örvény jelenség, amely során az Arktisz irányából beáramló hideg levegő visszatartja a melegebb áramlatokat a kontinenstől.

Mivel egyre hidegebbek a nappalok és az éjszakák, még a mediterrán országokban is feltekerik a fűtést, ennek pedig az lesz a következménye, hogy tavaszra az energiaárak jelentősen drágulhatnak.

A Goldman elemzéséből kiderült, hogy idén körülbelül 75 százalékkal magasabb lesz a villamos- és gázenergia ára az előző évi értékekhez képest, és még a legmerészebb becslések alapján sem csökkenhet 70 százalék alá ez az arány.

A helyzeten a koronavírus-járvány miatt kialakult gazdasági válság sem segít, Németországban például a 2008-as februári krízis után 2021-re a második világháború óta nem tapasztalt recesszióra készülnek.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.