Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,923 $

Ezt a burát kell hordaniuk a betegeknek járvány idején, ha orvosi rendelőbe mennek

A maximális védelem érdekében megalkottak egy olyan speciális fejvédőt, ami a vastag műanyagrétegnek köszönhetően egyetlen kórokozót sem enged át.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A maximális védelem érdekében megalkottak egy olyan speciális fejvédőt, ami a vastag műanyagrétegnek köszönhetően egyetlen kórokozót sem enged át.

Az akváriumra emlékeztető védőfelszerelés nemcsak a fertőző cseppecskéket tartja tőlünk távol, hanem még a fogorvosokat is megvédi a kórokozókat tartalmazó aeroszoloktól, hála a buborékszerű sisak aljára és tetejére szerelt légszűrőknek. Soron kívül Csak pár felhő zavarhatja meg a szombati napsütést

Az egészségügyi dolgozók köztudottan nagyobb kockázatoknak vannak kitéve munkájuk közben, és ez a koronavírus-járvány idején fokozottan igaz. Jelenleg a páciensek N95-ös maszkokban és arcpajzsokban járnak a rendelőkben, amelyeket rendszeresen szellőztetnek, hogy még véletlenül se kapják el a fertőzést.

A Cornell Egyetem kutatói által kifejlesztett sisak lényegében egy orvosi alkalmazásban használt jó minőségű légszűrő szivattyú, melynek műanyag gömbrétege távol tartja a fertőző részecskéket – adta hírül a Metro portál.

Az előzetes tesztek alapján kiderült, hogy a fejfedő a tervezéséből és a formájából adódóan képes a levegőben található cseppecskék 99,6 százalékát kiszűrni még úgy is, ha valaki közvetlenül a közelében 0,1 másodpercen belül tüsszent.

A sisak vastagsága körülbelül egy milliméter, a fejet pedig tökéletesen le lehet zárni a végeire szerelt vákuum-csatlakozók segítségével. A maximális védelem érdekében egy fúvóka van kapcsolva a burára, ami biztosítja a felszerelést viselő személy megfelelő oxigénellátását.

Egy ilyen eszközzel jelentősen csökkenthetnék az orvosi rendelők HEPA-szűrőkre kiadott költségeit, továbbá sokkal praktikusabb is lenne, hiszen mindenki saját magát védhetné meg vele az orvosok és az ápolók nagy örömére.

A sisak működési elve Forrás Cornell Egyetem

Kiderült, melyik cukorhelyettesítő pörgeti fel leginkább az agyunkat

Pontosabban egyelőre még csak az egerek agyában látták ezeket a változásokat, de hamarosan embereknél is bizonyítást nyerhet a teória.