Hatmillió forintot csalt ki a megtévesztett asszonytól a „kamu rendőr”
Idős debreceni sértetteket vert át az „unokázós” csaló, miközben az egyik asszonytól hatmillió forintot csalt ki a „kamu rendőr”.
Idős debreceni sértetteket vert át az „unokázós” csaló, miközben az egyik asszonytól hatmillió forintot csalt ki a „kamu rendőr”.
A Magyarország Ügyészsége által ismertetett vád szerint a budapesti vádlott ismeretlen társai 2020. június 25-én délelőtt egy brit körzetszámú telefonról felhívták a 70 éves sértettet. Ezt követően pedig azt állították, hogy férje közlekedési balesetet szenvedett.
Egy férfi síró hangon a sértett férjének adta ki magát, miközben arra kérte az asszonyt, hogy mindent tegyen meg, amire csak kérik. A csalók közölték vele, hogy számolja össze, mennyi pénze van otthon és azt adja át a lakására érkező állítólagos rendőrnek. A megtévesztett asszony így is tett, és a különböző valutákban tartott pénzt több mint hatmillió forint értékben átadta a vádlottnak, aki a fővárosból” érkezett a sértett debreceni lakásához.
Többször megerőszakolta, majd teherbe ejtette a saját húgát
„2020. július 13-án kora reggel a vádlott ismét Debrecenbe érkezett autóval, hogy a társai által megtévesztett sértettektől pénzt vegyen át. Közben a vádlott ismeretlen társai három idős sértettet is megpróbáltak tévedésbe ejteni, telefonhívásaik során valótlanul azt állították, hogy a sértettek közeli hozzátartozói balesetet szenvedtek, azonban ha kellő mennyiségű pénzt adnak át a lakásukhoz érkező személynek, akkor nem tesznek feljelentést.” – olvasható a közleményben.
A két idős sértettnek már gyanús volt a beszélgetés, és letették a telefont. Egy harmadik, 75 éves asszony azonban engedelmeskedett, és Debrecen belvárosában 2.7 millió forintot vett fel, majd azzal hazatért, hogy átadhassa a pénzt. Erre végül nem került sor.
A helyszínre érkező rendőrök a városban elfogták és őrizetbe vették az autójában a pénz átvételére várakozó vádlottat. „A járási ügyészség a vádiratban fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás mellékbüntetés kiszabására, a korábban kiszabott felfüggesztett szabadságvesztés utólagos végrehajtására, továbbá arra tett indítványt, hogy a járásbíróság a sértett által előterjesztett polgári jogi igényt érdemben bírálja el.”