Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hat év börtönre ítéltek, amiért orvosi eszközökkel verte át vásárlóit

A koronavírus-járvány kitörése után kezdett tevékenysége miatt hat év börtönre ítélték azt a kínai férfit, aki orvosi eszközökkel üzletelt és átverte vásárlóit.

Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A koronavírus-járvány kitörése után kezdett tevékenysége miatt hat év börtönre ítélték azt a kínai férfit, aki orvosi eszközökkel üzletelt és átverte vásárlóit.

A Hupej tartományban elhelyezkedő Jingzhou városából származó férfi mindössze 200 km-re Vuhantól egy hét alatt 61 ezer dollár (18 millió forint) értékben adta el az eszközöket, azonban csak a megrendelések töredékét szállította le a vásárlóknak. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Miután az áldozatok elutalták az összeget az eszközökre, a férfi online szerencsejátékokra költötte a befolyt összeget. A kínai férfit hat és fél év börtönre ítélték, illetve 30 ezer jüan (1,3 millió forint) pénzbírsággal sújtották.

Sajnos az eset nem egyedi Kínában, a közelmúltban ugyanis két másik férfit is elítéltek, orvosi berendezések hivatalos dokumentumainak meghamisítása miatt. Az egyik férfi szintén Jingzhou városában kezdte meg tevékenységét, ahol egyébként koronavírusos betegek szeparálásáról gondoskodott, majd kapcsolatba lépett a másik férfival, aki olyan dokumentumokat hamisított, melyek segítségével orvosi berendezéseket szállíthattak volna be az országba.

A South China Morning Post értesülései szerint tervük nem járt sikerrel, ugyanis egy közúti ellenőrzés során az egyik rendőr kiszúrta a hamis dokumentumokat, melynek eredményeképp fejenként 5000 jüan (227 ezer forint) pénzbírsággal sújtották őket, továbbá nyolc és hét hónap szabadságvesztésre ítélték a két férfit.

Mivel több ilyen eset is történt már az országban, a kínai fogyasztók egyre bizalmatlanabbak a védőeszközök beszerzésével kapcsolatban. A helyzeten az sem segít, hogy az első koronavírussal összefüggésbe hozható csalások már tavaly januárban elkezdődtek, mikor online üzletek tucatjait kellett leállítani Kínában, ugyanis a kiskereskedők hamis orvosi maszkokat árultak a kínai vásárlóknak.

A kínaiak által külföldre szállított védőeszközök sem kifogástalanok, a holland egészségügyi hatóságok például kénytelenek voltak visszamondani megrendelésüket, miután a Kína által küldött maszkok minősége bőven a minőségi előírások alatt volt.

Áprilisban India küldött vissza félmillió hibás maszkot, miután vizsgálataik bebizonyították, hogy azok hatékonysága nem haladta meg a hat százalékot. Kína most azt ígérte, fokozott figyelmet fog fordítani az országban készült és külföldre szállítandó orvosi eszközök minőségére, melyek exportja a következő időszakban jelentősen megnövekedhet.