Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Súlyosabb mentális egészségügyi következményei lehetnek a koronavírus-járványnak, mint a második világháborúnak

Évtizedek óta nem tapasztalt romlás következett be világszerte az emberek lelki egészségében, amit csak hosszan tartó terápiával lehetne kezelni, erre viszont nem mindenkinek lesz lehetősége.

...svg content...Puurs-Sint-Amands, 2020. december 28. A Pfizer-BioNTech vállalatok új koronavírus ellen kifejlesztett oltóanyagával beoltják a 96 éves Jos Hermanst, a belgiumi Puurs-Sint-Amands öregotthonának lakóját 2020. december 28-án, amikor megkezdődik a vírusfertőzésnek leginkább kitettek oltása Belgiumban. MTI/EPA/BELGA pool/Dirk Waem
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Évtizedek óta nem tapasztalt romlás következett be világszerte az emberek lelki egészségében, amit csak hosszan tartó terápiával lehetne kezelni, erre viszont nem mindenkinek lesz lehetősége.

A londoni Királyi Pszichiátriai Egyetem elnöke, Dr. Adrian James a The Guardian hírlap megkeresésére elmondta, hogy a járvánnyal járó gazdasági bizonytalanság, valamint a lecsökkent közösségi interakciók, illetve a lezárások és a korlátozások mind-mind hozzájárulnak a belső feszültség és a szorongás felerősödéséhez. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Az előző évekhez képest idén 8,5 millióval több felnőtt és 1,5 millióval több gyermek került lelki válságba, ami közvetlenül a pandémia eredménye. Annak érdekében, hogy el lehessen kerülni a depressziós tünetegyüttesek kialakulásának felszaporodását, minden országban be kellene vetni a pszichológus és pszichiáter szakembereket, máskülönben akár megemelkedhet az öngyilkosságok száma is.

„Visszafordíthatatlan negatív hatásai lehetnek a járványnak a mentális egészségre. A második világháború óta a legnagyobb kihívás elé nézünk. Akkor sem várható javulás, ha végre megállítjuk a vírus terjedését, mivel a lelki traumák sokszor egész életre szólnak.”

James hozzátette, az egész rendszer óriási nyomás alatt van, a Mentális Egészségügyi Központ előrejelzései alapján nem kevesebb mint 10 millió ember csúszhat bele mélydepressziós állapotokba, melyek sokszor családon belüli erőszakkal és öngyilkossággal végződnek.

A gyermekek főként az izolációt, a karantént és a családtól, valamint a barátoktól való elzárást élik meg nehezen, de az anyagi háttér is közrejátszik a lelki állapotuk változásához. James kiemelte, bár a lelki megpróbáltatások valóban kemény diónak számítanak, a megoldás nem az lenne, ha hirtelen feloldanák a lezárásokat, hanem ha például az újságok és a média objektívabban tájékoztatná az embereket.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.