Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Hitler már 1928-ban elkezdte tervezni az USA megtámadását

Az 1920-as évektől kezdve, Hitler meggyőződése volt, hogy Németország egyszer majd hadban áll az Egyesült Államokkal. Hitler már 1928-ban megjelent második könyvében is azt állította, hogy Németország megerősítése azt a célt szolgálta, hogy készen álljon az USA elleni háborúra.

Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az 1920-as évektől kezdve, Hitler meggyőződése volt, hogy Németország egyszer majd hadban áll az Egyesült Államokkal. Hitler már 1928-ban megjelent második könyvében is azt állította, hogy Németország megerősítése azt a célt szolgálta, hogy készen álljon az USA elleni háborúra.

Hitler 1939-et megelőző kancellári évei alatt az Egyesült Államokkal folytatott háborús projektjének megvalósítására kidolgozott német politikát két tényező határozta meg: egyrészt az igazságba vetett hit, másrészt az amerikai katonai erők bevonásának gyakorlati problémái. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Németország elvesztette az első világháborút az összeomlás miatt, azonban Hitler ezt elutasította, és abban a hitben ringatta magát, hogy a német csapatokat nem győzték le, nem fogadta el az 1918-as események következményét. A nemzetiszocialista tudat beépítése volt az igazi harc az USA ellen, ugyanis a fizikai távolság, illetve az amerikaiak jelentős flottai jelenléte az óceánon okozták Hitler elméletének gyakorlati akadályait – írja a The Raw Story.

A gyakorlati problémákat Hitler úgy kívánta kiküszöbölni, hogy nekilátott a német haditengerészet kiépítésének, elkezdett dolgozni egy nagy hatótávolságú bombázón, mely a tervek szerint képes lett volna elrepülni New Yorkig és vissza. Hitler légi és tengeri bázisokat hozott létre az Atlanti-óceán partján, annak érdekében, hogy megkönnyítse az USA elleni támadásokat.

1941 áprilisában Hitler ígéretet tett arra, hogy csatlakozik Japánhoz, az USA elleni háborúban, ez pedig egy kritikus pontja lett a fegyverkezésnek. Németországnak időre volt szüksége az amerikaiak elleni harcra való felkészülésre, ugyanis a német haditengerészet kiépítése még bőven folyamatban volt.

Pearl Harbour idején Hitlernek vissza kellet térnie Berlinbe és össze kellett hívnia a Reichstagot, legnagyobb aggodalma ugyanis az volt, hogy az USA megelőzi Németország hadüzenetét. Ribbentrop külügyminiszter ekkor úgy fogalmazott, egy nagyhatalom nem engedheti, hogy hadat üzenjenek neki, hanem ő üzen hadat másoknak; a Roosevelt-kormány azonban nem engedte, hogy a németek átvegyék a vezetést.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.