Nem lesz kötelező a vakcina, de korlátozhatják bizonyos területeken azokat, akik nem oltatják be magukat
Christine Elliott, a kanadai Ontario állam egészségügyi miniszter figyelmeztetett, hogy ugyan államilag senkit nem kényszeríthetnek arra, hogy beoltassa magát koronavírus ellen, de akik nem oltatják be magukat, vélhetően bizonyos szabadságjogaik korlátozására számíthatnak.
Christine Elliott, a kanadai Ontario állam egészségügyi minisztere figyelmeztetett, hogy ugyan államilag senkit nem kényszeríthetnek arra, hogy beoltassa magát koronavírus ellen, de akik nem oltatják be magukat, vélhetően bizonyos szabadságjogaik korlátozására számíthatnak.
Elliott elismerte, hogy csak és kizárólag önkéntes alapú lehet a koronavírus-vakcinák beadása, viszont arra biztatott mindenkit, hogy „amennyiben módjában áll, oltassa be magát” a vírus ellen, azért is, mert várhatóan következményei lehetnek annak, ha valaki nem kapja meg a vakcinát, bizonyos külön korlátozások formájában.
Mint az RT írja, ezt arra a kérdésre vonatkozóan válaszolta Elliott, hogy vajon jogában áll-e az iskoláknak, üzleteknek vagy egyéb intézményeknek, hogy az oltásról bizonyítékot kérjenek. Doug Ford, Ontario miniszterelnöke hangsúlyozta elsősorban az önkéntességet, viszont Elliott tette hozzá, hogy valószínűleg kellenek némi „ösztönző” intézkedések az önkéntesség elősegítésére.
Ez a nyilatkozat pedig csak tovább erősíti azokat a félelmeket, amik az elmúlt időkben kaptak igazán szárnyra, miszerint a tömeges oltások végül ahhoz vezethetnek, hogy jelentős szankciók várnak azokra, akik nem oltatják be magukat a koronavírus ellen, és bizonyítják azt, akár egy úgynevezett „egészségügyi útlevél” formájában.
Más területeken is felmerült már ezeknek alkalmazása, például a rendezvényszervezési szektor egyik megmentője lehet, ha mondjuk egy fesztivál területére csak azokat engedik be, akik bizonyítottan beoltották magukat koronavírus ellen, így nem áll fenn a veszélye egy fertőzési gócpont esetleges kialakulásának.