Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Egyre növekszik a vakcina-szkepticizmus Európában

Miközben a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinájáról bebizonyosodott, hogy 95 százalékos hatékonysággal rendelkezik, valamint az amerikai Moderna gyógyszeripari vállalat készítménye is hasonló effektivitást mutatott, világszerte kérdőjelezik meg a potenciális védőoltások biztonságosságát.

...svg content...Mainz, 2020. november 20. A 2020. november 20-án, a Biontech német biotechnológiai gyógyszercég által közreadott, dátum nélküli képen egy ampulla BNT162b2 elnevezésû, az új típusú koronavírus ellen védelmet nyújtó vakcinát tart a kezében egy ember a németországi Mainzban. Sajtóértesülések szerint ezen a napon a Biontech és a Pfizer amerikai gyógyszeripari vállalat a vakcina sürgõsségi jóváhagyását kérte az amerikai Élelmiszer-, és Gyógyszerfelügyelettõl (FDA). MTI/Biontech SE/EPA
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Miközben a Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcinájáról bebizonyosodott, hogy 95 százalékos hatékonysággal rendelkezik, valamint az amerikai Moderna gyógyszeripari vállalat készítménye is hasonló effektivitást mutatott, világszerte kérdőjelezik meg a potenciális védőoltások biztonságosságát.

Az Ipsos legutóbbi közvélemény-kutatásából kiderült, hogy Franciaországban a lakosság csupán 54 százaléka adatná be magának a COVID-19 elleni oltóanyagot, ami a korábbi felmérésekhez képest jelentős visszaesésként értékelhető. Soron kívül Jelentős mennyiségű hó esett reggel óta: Pilisszentkereszt tartja a rekordot 22 centiméterrel

Antoine Bristielle vakcinakutató az AFP hírügynökségnek adott nyilatkozatában elmondta, Európában több országban is eluralkodott a vakcinákkal kapcsolatos szkepticizmus, ami főként azért lehet, mert az emberek nem szeretnék, ha rajtuk próbálnák ki az alig egy év alatt elkészült szereket – olvasható a France24 riportjában.

„Észrevettük, hogy az életkor is jelentős tényezőnek számít – minél idősebb emberekről beszélünk, annál inkább hajlanak az oltás igénylése felé. Nemi faktorokat szintén felfedeztünk, ugyanis a férfiak sokkal magabiztosabbak ilyen téren a nőkhöz képest, de a politikai intézmények és a tudósok iránti bizalmatlanság is negatív befolyásoló tényezőként van jelen.”

magyarázta Bristielle.

A kutatások alapján egy 80 százalékos hatékonysági mutatójú vakcinával teljes mértékben elejét lehetne venni a világjárványnak, ezért a francia döntéshozók már azon gondolkoznak, hogy a COVID-19 elleni védőoltást kötelezővé kellene tenni.

Gérard Larcher, a szenátus elnöke a francia közszolgálati televízióban nemrég a következőket mondta:

„A kötelező vakcináció mellett tenném le a voksomat. Ha valaki megkapja a védőoltást, azzal nemcsak saját magát védi, hanem szolidaritást vállal az egész társadalommal és embertársaival is.”

Mindeközben a lakosság körében nem érezhető ugyanakkora lelkesedés, mint ami a politikusok irányából sugárzik. A Párizs utcáin megkérdezett járókelők úgy gondolják, hogy az ismeretlen mellékhatások miatt sokkal veszélyesebb szerről lehet szó az influenza elleni vakcinához képest:

„Még mindig egy olyan védőoltást szeretnének nekünk beadni, amit gyorsan készítettek el, ez viszont nem jelenti azt, hogy valóban hatékony lenne. Jelenleg szinte semmit sem tudunk róla, ezért nem kockáztatom a saját egészségemet, ez biztos.”

A kormány új törvényjavaslata alapján testkamerákat kapnának a postások

Azzal indokolták, hogy ily módon tudnák garantálni a postások biztonságát.