Kiderült, hogy milyen hatással van a tüdőnkre a maszkviselés edzés közben
Egy új tanulmány szerint nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy az arcmaszkok viselése káros hatással lenne a tüdő működésére, még egy komolyabb edzés során sem.
Egy új tanulmány szerint nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy az arcmaszkok viselése káros hatással lenne a tüdő működésére, még egy komolyabb edzés során sem.
Míg az arcmaszkok használata légszomj növekedéséhez vezethet, kevés a bizonyíték arra, hogy a védőeszköz viselése jelentős mértékben rontaná a tüdő működését, még egy intenzívebb edzés során sem.
Egy amerikai és kanadai kutatócsoport (Annals of the American Thoracic Society) kiderítette, hogy ezek a hatások nagyon csekélyek a tüdőre nézve. Ez pedig azt jelentheti, hogy a maszk viselésével sokkal biztonságosabbá lehet tenni az edzéseket.
Sok országban zártak be az edzőtermek, de ha a tanulmányok szerint járnak el, akkor a kötelező maszkviseléssel később lehetségessé válhatnak az edzések. Sok ember panaszkodott emiatt, mert ezzel a napi rutinjuk teljesen felborult.
Emellett természetesen ott vannak azok is, akik ebből élnek, és már így is sok vendéget veszítettek a vírus alatt, hiszen az emberek közül sokan tartanak a fertőzéstől. Dr. Susan Hopkins, az egyik kutató, aki orvostudományi és radiológiai professzor Kaliforniában, egyértelművé tette a dolgot az edzés közbeni maszkviselésről.
„Lehetséges, hogy nagyobb erőfeszítést igényel az aktivitás, de a maszkviselés hatása a légzésre, valamint az olyan gázokra, mint az oxigén és a szén-dioxid a vérben, illetve más fiziológiai paraméterek, gyakran túl kicsi ahhoz, hogy kimutatható legyen.” – idézte a CNN.
A WHO vizsgálatot indított, miután a vírus már tavaly szeptemberben élhetett
A tanulmány ideje alatt különböző arcmaszkokat is teszteltek terhelés közben, hogy a lehető legvalósabb eredményt kapják meg. Az egészséges embereknél a légzőrendszerre gyakorolt hatás minimális volt, független attól, hogy milyen szintű volt a testmozgás, illetve az, hogy milyen maszkról volt szó.
Az életkor és a nem sem játszott jelentős szerepet a felnőttek körében. Nyilvánvalóan, akik légzőszervi betegséggel küszködnek, rájuk más hatással bírhatnak az edzések, de ők már így is nagyobb veszélynek vannak kitéve a koronavírus miatt.