Így változott megyénként a koronavírus-fertőzöttek száma péntekre
Egyetlen nap leforgása alatt ismét ötezernél is több koronavírusos pácienst azonosítottak Magyarországon, ami arról tanúskodik, hogy a magas fertőzésszám ellenére a második hullám tetőzése továbbra is várat magára.
Egyetlen nap leforgása alatt ismét ötezernél is több koronavírusos pácienst azonosítottak Magyarországon, ami arról tanúskodik, hogy a magas fertőzésszám ellenére a második hullám tetőzése továbbra is várat magára.
Az elmúlt 24 órában 5 097-tel 131 887 főre emelkedett a hazánkban regisztrált COVID-19 fertőzöttek száma, ami alig maradt el a korábbi negatív rekordtól.
Jó hír, hogy 29 802-en már felépültek a betegségből, azonban 99 202-en még mindig hatósági házi karanténban tartózkodnak. Az aktív esetek közül 6 690-en szorulnak kórházi ápolásra, 518-an pedig lélegeztetőgépre kötve fekszenek a klinikák intenzív osztályain.
Csütörtök reggelre összesen 99 többségében idős, krónikus beteg vesztette életét a kialakult súlyos komplikációk következtében, ezzel 2 883 főre nőtt a koronavírus-járvány magyarországi áldozatainak a száma.
Megyei lebontásban a legtöbb fertőzöttet Budapesten találták, a fővárosban ugyanis 1 191 személy produkált pozitív koronavírustesztet. A második helyen jelenleg Pest megye található, ahol 750 új COVID-19 pácienst vettek nyilvántartásba.
A harmadik helyen Győr-Moson-Sopron megye áll 546 újonnan regisztrált koronavírus-beteggel, őket követi a rangsorban Bács-Kiskun (+264), Heves (+249), Veszprém (+249), Békés (+246), Jász-Nagykun-Szolnok (+245), Vas (+241), Csongrád-Csanád (+202), Komárom-Esztergom (+178), Somogy (+170), Nógrád (+161), Baranya (+123), Fejér (+117), Tolna (+85), Zala (+65), Borsod-Abaúj-Zemplén (+15) és Hajdú-Bihar megye (+1); Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében eggyel csökkent a koronavírus-fertőzöttek száma az adatok korrigálása miatt.
A kormány nemrég visszaállította a rendkívüli jogrendet, vagyis kihirdette a tavaszi első hullám után ismét a veszélyhelyzetet, melynek értelmében minden állampolgárt szigorúan fognak ellenőrizni, a szabályok be nem tartásáért pedig komoly pénzügyi bírságokat róhat ki a rendőrség.
A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet. Az egészségügyi védekezés részeként már zajlik az ingyenes influenza elleni oltások beadása. Folyamatos a háziorvosi praxisok ellátása az influenza elleni védőoltással.
Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérjük, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenni a fertőzések elkerüléséért.
Az üzletek – a gyógyszertárak és a benzinkutak kivételével – este 7 óráig maradhatnak nyitva és utána a kijárási tilalom lejártával, tehát leghamarabb reggel 5 órakor nyithatnak ki. Az e rendeletben nem említett szolgáltatók és szolgáltatások (például fodrász, masszőr, személyi edző) a szokott rendben működhetnek a kijárási tilalom szabályai mellett.
Minden gyülekezés tilos. Az éttermek vendéget nem fogadhatnak, vendégnek ott csak az étel elvitele céljából lehet tartózkodni. A házhoz szállítás adminisztratív terheit a Kormány csökkenti és bevonhatóvá teszi a taxisokat a feladat ellátásába. Az üzemi étkezdék nyitva tarthatnak. A szállodák turistákat nem fogadhatnak, csak üzleti, gazdasági vagy oktatási célból érkezett vendégeket.
Annak érdekében, hogy a növekvő betegszámmal a koronavírusos betegek kórházi ellátása továbbra is biztosított legyen, újabb kapacitásnövelő intézkedéseket rendeltek el: a halasztható műtéteket felfüggesztik, bővül az ellátásba bevont kórházak és koronavírusos betegek számára fenntartott kórházi ágyak száma.