Titkos koronavírus-haláltáborokat rejtegethet Észak-Korea a kínai határnál
Kim Dzsongun folyamatosan kitart állítása mellett, miszerint egyetlen észak-koreai állampolgár sem kapta még el a koronavírust, ami igaz is lehet, mivel a betegeket munkatáborokban rejtegetheti.
Kim Dzsongun folyamatosan kitart állítása mellett, miszerint egyetlen észak-koreai állampolgár sem kapta még el a koronavírust, ami igaz is lehet, mivel a betegeket munkatáborokban rejtegetheti.
A South China Morning Post hírportál értesülései szerint az észak-koreai koronavírus-fertőzötteket egészen embertelen módon különítik el, mégpedig speciális karanténtáborokba küldik őket, ahol a szerencsétlen sorsú COVID-19 beteg rabokat halálra éheztetik.
Habár Kim Dzsongun továbbra is azt hangoztatja, az országban senki sem betegedett még meg koronavírusban, a brit keresztény aktivista Tim Peters szerint a helyzet ennél sokkal tragikusabb.
Peters a szöuli Koreai Segítő Kezek szervezetet működteti. Az egyesület már évek óta az észak-koreai menekültek befogadásával és ápolásával, valamint a dél-koreai társadalomba való beilleszkedésével foglalkozik. Megbízható forrásokból származó információik alapján a családokat lesújtotta a járvány, és ételt próbálnak becsempészni a táborokba zárt hozzátartozóiknak.
Peters döbbenten tapasztalta, hogy Kim Dzsongun kormánya szinte semmilyen élelmiszert és gyógyszert nem ad azoknak a rászorulóknak, akik bekerültek ezekbe a karantén-létesítményekbe:
A gyógyszerek nagy része kizárólag otthoni gyógynövényes készítmény, ezért nem mindig hatásosak. Ezekben a kényszer-karanténtáborokban mindezidáig rengetegen lelték halálukat.
David Lee lelkipásztor – aki szintén a szöuli észak-koreai menekültek megsegítésén dolgozik – elmondta, nemcsak a táborokban, hanem az otthonukban hatósági karanténba zárt fertőzöttek is gyakran halnak bele abba, hogy nem jut számukra megfelelő táplálék.
Mindeközben a Koreai Munkapárt megalapításának 75. évfordulóján tartott beszédében Kim Dzsongun megköszönte a több ezer katona áldozatos munkáját, amit a vírus megfékezése ellen tettek, egyúttal hangsúlyozta, büszke arra, hogy egyetlen állampolgár sem kapta még el a COVID-19 kórokozóját.
Bármi is legyen az igazságtartalma ezeknek a szörnyű körülményeknek, az biztossá vált, hogy Észak-Korea gazdasági szempontból óriási visszaesésre számíthat, miután lezárta az összes határát, és akkor még az atomfegyverekkel és ballisztikai rakétákkal kapcsolatos nemzetközi szankciókról nem is beszéltünk.
Az ENSZ becslései szerint az ország lakosságának 40 százaléka nem jut hozzá az alapvető élelmiszerekhez, így nagyjából 12 millió ember élhet az éhhalál közelében mélyszegénységben.