Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

WHO: rendkívül nyomasztó a koronavírus jelenlegi helyzete Európában

A második hullám érzékenyen érintette a kontinenst, ugyanis az intenzitása a vártnál jóval erősebb lett, így egyre nehezebb védekezni a terjedése ellen.

...svg content...Genf, 2019. május 3. Michael Ryan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egészségügyi vészhelyzeti programjának vezetője sajtótájékoztatót tart a kongói ebolahelyzetről a világszervezet genfi székházában 2019. május 3-án. A Kongói Demokratikus Köztársaságban átlépte a másfél ezret az ebolás megbetegedések száma 2018. július vége óta. MTI/EPA/KEYSTONE/Martial Trezzini
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A második hullám érzékenyen érintette a kontinenst, ugyanis az intenzitása a vártnál jóval erősebb lett, így egyre nehezebb védekezni a terjedése ellen.

Michael Ryan, az Egészségügyi Világszervezet veszélyhelyzeti igazgatója figyelmeztetett, Európának még komolyabban kellene vennie a COVID-19 járvány elleni harcot, ugyanis a kontaktuskövetési képesség hiánya miatt sötét hónapok várhatnak ránk. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

Európa-szerte sorra dőlnek meg a fertőzöttek napi növekményével kapcsolatos rekordok, Franciaországban például vasárnap 50 ezer új koronavírusos betegről számoltak be, de a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek is egyre csak emelkednek – adta hírül az Infostart hírportál.

A 46 európai WHO-tagország adja a világ összes fertőzöttjének 46 százalékát, valamint az elhunytak majdnem egyharmadát.

„Jelenleg jóval a vírus mögött kullogunk Európában, az előrehaladáshoz komoly gyorsításra van szükség, ahol csak lehet. Nagyon sok a fertőzött, széles körben terjed a járvány, nagyon magas a pozitív esetek aránya és egyre nő a kontaktuskövetés kapacitásának hiánya, ami miatt a jövőben nagyon borúsak lehetnek a betegség kilátásai.”

mondta Ryan.

A WHO egy hivatalos ajánlást fog nemsokára kidolgozni, amiben összegzik majd, miként csökkenthetőek a pandémia idején tartott választásokon a fertőzési kockázatok.

Az Egészségügyi Világszervezet egyik vezető epidemiológusa, Maria Van Kerkhove Ryannal szemben sokkal bizakodóbb hangnemet ütött meg – véleménye szerint a magas esetszámok még nem feltétlenül jelentik azt, hogy a országos karantént kellene bevezetni az európai országokban.