Így alakította át a mozizást a koronavírus
A koronavírus-járvány teljesen felforgatta a mindennapjainkat, amelyet a mozik éreznek meg az egyik leginkább. Elmaradnak a premierek, nincsenek kasszasikerek, és rengeteg korlátozás vonatkozik mind a látogatókra, mind a személyzetre.
A koronavírus-járvány teljesen felforgatta a mindennapjainkat, amelyet a mozik éreznek meg az egyik leginkább. Elmaradnak a premierek, nincsenek kasszasikerek, és rengeteg korlátozás vonatkozik mind a látogatókra, mind a személyzetre.
A Kisalföld most annak járt utána, milyen a mozik és a mozisok szemszögéből megélni a járványt, és ez alapján egyértelműen kiderült, hogy nem egyszerű a helyzetük. Budai Andreát, a Cinema City marketing igazgatóját kérdezték erről elsősorban, aki elöljáróban rögtön elmondta, hogy ezt egy jó évnek várták, mivel sok kasszasiker-várományos film premiere történt volna meg.
A mozikat a kasszasikerek tartják életben, és pont az okozza a nehézséget, hogy az ilyen filmek premierének csúszását nem tudják pótolni, ez pedig a nézőszámon is meglátszik, a mozilátogatók elsősorban a nagy, leendő blockbusterek premiereire kíváncsiak. A megmaradt közönség azonban független (indie) filmekre is beül, valamint népszerűek a neves filmesekkel tartott pódiumbeszélgetések is.
Budai elmondása szerint az a kevés film, amely kasszasikernek készült, viszont hozta azokat a nézőszámokat, amiket tavaly a járványmentes időszakban hoztak. Külön kiemeli Christopher Nolan legújabb filmjét, a Tenetet, amely alatt a helykorlátozásokkal együtt is sikerült időlegesen életet lehelni a mozikba.
Ennek kapcsán kiemelte, hogy szerinte nem is a korlátozások azok, amelyek visszatartják a nézőket, hanem a kasszasikerek premiereinek csúszása. Ebből pedig nem is egy történt, legutóbb a jubileumi James Bond film kapcsán jelentették be, hogy tovább csúszik a premier.
A marketing igazgató arra is kitért, hogy a mozik szigorúan betartják a koronavírus megfékezése érdekében hozott egészségügyi szabályokat, a jegyek kiadásánál is ügyelnek a távolságtartásra, a mozi dolgozói kesztyűt és maszkot hordanak, mindenütt kézfertőtlenítőket helyeztek el. Budai szerint amit tudtak, megtettek moziként a védekezéssel kapcsolatban.
Erre jön rá a szeptember közepétől érvényes szabály, hogy a nézőknek is maszkban kell lennie a vetítése alatt – kivéve, ha a nézőtéren rágcsálnivalót fogyaszt – és ha valaki ezt megtagadja, nem engedik be. Budai elmondása szerint ekkor tapasztaltak némi visszaesést időlegesen, de azóta már újra az ezt megelőző lelkesedéssel járnak moziba az emberek.