Így robbant be megyénként a koronavírus-járvány csütörtökre
Egyetlen nap leforgása alatt rekordmagas számú COVID-19 pácienst és koronavírus-áldozatot azonosítottak a magyar egészségügyi hatóságok, ami eléggé borús képet vetít előre az őszi szezonra.
Egyetlen nap leforgása alatt rekordmagas számú COVID-19 pácienst és koronavírus-áldozatot azonosítottak a magyar egészségügyi hatóságok, ami eléggé borús képet vetít előre az őszi szezonra.
Az elmúlt 24 órában 2 032-vel 52 212 főre emelkedett a hazánkban regisztrált koronavírus-betegek száma, ami soha nem tapasztalt növekményként értékelhető.
Jó hír lehet, hogy 15 254-en már felépültek a betegségből, 35 653 aszimptomatikus és bizonyos tüneteket produkáló páciens viszont még jelenleg is karanténban tartózkodik. A fertőzöttek közül 2 132-en szorulnak kórházi kezelésre, 197-en pedig lélegeztetőgépekre kötve fekszenek a klinikák intenzív osztályain.
Október 22-én 46 többségében idős, krónikus beteg vesztette életét koronavírus-fertőzés miatt, ezzel 1 305 főre nőtt áldozatainak száma hazánkban.
A megyei eloszlást vizsgálva Budapest áll az első helyen, a fővárosban ugyanis 450 COVID-19 beteget találtak. A második pozícióban jelenleg Borsod-Abaúj-Zemplén megye található, ahol 246-tal nőtt a beazonosított koronavírusos páciensek száma.
A harmadik legtöbb fertőzöttet Pest megyében regisztrálták, itt összesen 178 állampolgárról derült ki, hogy elkapták a koronavírust. A negyedik helyen Szabolcs-Szatmár-Bereg megye áll 175 koronavírus-pácienssel, őket követi a rangsorban Hajdú-Bihar (+144), Győr-Moson-Sopron (+143), Jász-Nagykun-Szolnok (+102), Veszprém (+86), Fejér (+65), Nógrád (+64), Heves (+63), Bács-Kiskun (+63), Csongrád-Csanád (+62), Baranya (+55), Vas (+36), Zala (+33), Békés (+26), Somogy (+19), Tolna (+18) és Komárom-Esztergom megye (+4).
Magyarországon szeptember 21. óta kötelező a maszkhasználat az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint ügyfélfogadási irodákban is, továbbá 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket is be kell zárniuk az üzemeltetőknek.
A fertőzés megelőzése érdekében kiemelten fontos az arcvédők rendeltetésszerű viselése, a legalább másfél méteres védőtávolság betartása, illetve a rendszeres kézmosás és kézfertőtlenítés.
Ha influenzaszerű tüneteket észlelünk magunkon, netalán magas lázat is mértünk, mindenféleképpen maradjunk otthon, és értesítsük háziorvosunkat telefonon, aki tájékoztatni fog minket a következő lépésekről. Nagyon fontos, hogy fertőzésgyanú esetében ne menjünk idős vagy krónikus betegségben szenvedő hozzátartozóink közelébe, hiszen a magas kockázati csoporthoz tartozó személyeknél sokkal nagyobb eséllyel alakulhatnak ki a koronavírus súlyosabb szövődményei.