Erkölcsi terrorral felérő bosszút álltak az abortusz mellett döntő nőkön Olaszországban
A Differenza Donna női jogi aktivista csoport beszámolója szerint kettő „angyalok mezeje” temetőt tártak fel Rómában, melyek meg nem született magzatok holttestét, és azok édesanyjának nevét tartalmazták.
A Differenza Donna női jogi aktivista csoport beszámolója szerint kettő „angyalok mezeje” temetőt tártak fel Rómában, melyek meg nem született magzatok holttestét, és azok édesanyjának nevét tartalmazták.
Az aktivista csoport elmondása szerint 2012-ig visszamenően találtak olyan kereszttel ellátott sírokat, amelyek az abortált magzat holttestét, és a procedúra mellett döntő nők nevét tartalmazzák, de a feltárás során találtak referenciát 2005-ig visszamenő esetekre vonatkozóan is.
Több, mint 100 nő kereste már fel a római ügyészeket, hogy indítsanak vizsgálatot az ügy kapcsán, mivel ők nem járulták hozzá ehhez. Az olasz törvények szerint ugyanis az ilyen jellegű temetésre van lehetőség, hogy a három hónapnál idősebb abortált magzatokat eltemessék, ám ez csak az édesanya beleegyezésével történhet.
Az egyik érintett nő, Francesca beszámolója szerint puszta kíváncsiságból látogatta meg a római Prima Porta temető azon elkülönített szegmensét, melyet csak „angyalok mezejeként” emlegettek. Csontvelőig sokkolta, amikor meglátott egy keresztet a saját nevével ellátva, ahova a meg nem született lányát temették.
Francesca azért kényszerült abortuszra, ugyanis az orvosok azt mondták neki, hogy a kislánynak vélhetően halálos kimenetelű rendellenességei lesznek, így végül a beavatkozás mellett döntött. „Már a lányom elvesztése feldolgozhatatlan fájdalmat okozott a számomra, ennek a bestiális esetnek a felfedezése pedig csak olaj volt a tűzre” – nyilatkozta a The Guardian kérdésére.
Francesca elmondása szerint többször megkérdezte a kórházat, hogy mit tettek a magzattal, ahol meg elhitették vele, hogy egyszerűen megszabadultak tőle. „Azt sem tudtam mi történt vele, ezután pedig felfedeztem, hogy a beleegyezésem nélkül ide temették, a kereszt szimbólummal és a nevemmel ellátva, olyan érzés volt, mintha büntetnének”.
Elisa Ercoli, a Differenza Donna elnöke pedig már arról beszélt, hogy az aktivista csoport mindennap több tucat hívást kap olyan hölgyektől, akik rettegnek attól, hogy a saját nevük is ott szerepelhet egy abortált magzat sírján. A csoport információi szerint két nagyobb „angyalok mezejéről” tudni, ahol több száz magzat lehet eltemetve.
„Látszik rajta, hogy ez egy rendszeressé emelt gyakorlattá vált, de mi állhat ennek a hátterében? Ki döntött erről, és kinek az érdekében döntött?” – tette fel a kérdéseket Ercoli. Livia Turco, korábbi olasz külügyminiszter viszont úgy véli, hogy abortuszellenes csoportok lehetnek a felelősek, főleg konzervatívabb katolikus csoportok.
A római egészségügyi hatóságok nem kommentálták az események, viszont a Francescán abortuszt végző San Camillo kórház az Ama nevű temetkezési vállalatra terelte a felelősséget, közleményük szerint a magzatok elszállítása és eltemetése már kizárólag a vállalkozás hatáskörébe tartozik, ők végzik a tevékenységeket a procedúrát követően.