Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Jelentősen romlott a tinédzserek mentális egészsége a koronavírus-járvány alatt

A 2020-as COVID-19 pandémia érzékenyen érintette az embereket, hiszen sokan elveszítették a munkájukat, a szeretteiket, valamint megszűntek az állandó, napi szintű kapcsolatok.

Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A 2020-as COVID-19 pandémia érzékenyen érintette az embereket, hiszen sokan elveszítették a munkájukat, a szeretteiket, valamint megszűntek az állandó, napi szintű kapcsolatok.

Habár tudjuk, hogy vakcina hiányában a lezárásokkal próbálják elejét venni a rendkívül ragályos koronavírus terjedésének, sokszor eltörpülnek a lelki károk az egészségügyi negatív hatások mellett, holott fokozott figyelmet kellene szentelni a mentálhigiénére is, máskülönben ennek súlyos következményei lehetnek – olvasható az SBR Treatment portálon. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Ha a depresszióra és a szorongásra gondolunk, a fiatal felnőttek és a tinédzserek tartoznak a legérzékenyebben érintett kategóriába, ugyanis náluk még javában zajlik a jellemfejlődés, egy globális szintű járvány, valamint a korlátozások és a köré tévesen épített pánikhangulat miatt pedig nehezen élik meg a mindennapokat.

A legújabb kutatásban összesen 1 500 tizenéves fiatal mentális egészségét vizsgálták, és kiderült, hogy 10-ből 7 tinédzser valamilyen lelki problémákkal küzd – több mint 50 százalékuknál szorongást, 43 százalékuknál depressziót, 45 százalékuknál a szokásostól eltérő stresszt azonosítottak.

Igaz, hogy a pontos statisztikához jóval több tanulmányra lenne szükség, mégis tisztán kirajzolódik ebből az egyetlen kutatásból is, hogy a fiatalok idén extrém mentális bizonytalanságban élnek, és a pandémia tartós károsodásokat okozhat náluk, ugyanis sok esetben elvették tőlük a sportolás, a napi találkozás lehetőségét, nem beszélve arról, hogy szórakozni sem mehetnek, kizárólag otthonmaradásra lettek ítélve.

Sokat hallunk arról, hogy a felnőttek sorra veszítik el a munkájukat, ez viszont a tinédzserekre ugyanúgy igaz, hiszen középiskolai és egyetemi mellékállásokat egyre ritkábban találni. A legtöbb idejüket mindezek következtében kénytelenek otthonukban, a négy fal között tölteni, a barátokkal csupán interneten kommunikálnak, ezért komoly lelki feszültség alakulhat ki bennük.

Könnyű azt mondani, hogy a gyerekek örülnek, ha nem kell iskolába menni, arról viszont senki sem beszél, hogy a korlátozások milyen súlyos, akár egész életre szóló mentális problémákat válthatnak ki a fiatalokból.

Az egyik október elején elkészített közvélemény-kutatásban a megkérdezett tinédzserek 61%-a elviselhetetlen magányról számolt be. Ha figyelembe vesszük, hogy a 20-as éveik közepéig az agyuk még fejlődésben van, és azt is, hogy egyre többen nyúlnak szorongásuk enyhítése céljából drogokhoz és alkoholhoz, akkor tökéletesen láthatjuk, milyen hatásai lehetnek a pandémiának a fiatalokra nézve.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.