Jót mentek egyes magyar válogatott focisták vállalkozásai
Habár a legtöbb labdarúgó ilyen-olyan formában benne van az üzleti életben, nem mindenki zárt túl fényes 2019-es üzleti évet. Az Mfor most összegyűjtötte, hogy melyik focistának sikerült nyereséget szerezni vállalkozásain keresztül.
Habár a legtöbb labdarúgó ilyen-olyan formában benne van az üzleti életben, nem mindenki zárt túl fényes 2019-es üzleti évet. Az Mfor most összegyűjtötte, hogy melyik focistának sikerült nyereséget szerezni vállalkozásain keresztül.
A lap összegzője szerint az általuk vizsgált 15 cégből összesen négynek nem volt egy forint árbevétele sem a mögöttünk álló üzleti évben, míg kilenc cég esetében veszteséget érzékeltek. Nyolc cég esetében azt találták, hogy még a saját tőkéje is mínuszban van, közülük négy cég egymást követő 2 évben mutatta fel ezt.
Vannak azonban pozitív példák is, melyeket a lapis kiemel. Ott van rögtön Tőzsér Dániel cége, a Rosegold Ingatlanfejlesztő Kft., amely a vizsgált cégek közül a legnagyobb árbevételt érte el tavaly, egészen konkrétan 685.5 millió forintot. A portál megjegyzi, korábban a cégnek 100 millió alatti bevétele volt, szóval meghétszerezték a bevételüket.
Szalai Ádám vállalkozása, a fémmegmunkálással foglalkozó OLS-Omega-Laser-Steeltec Kft. mintegy 100 millió forinttal marad le árbevétel tekintetében Tőzsér cégétől. Az Mfor megjegyzi, hogy a cég évek óta hibátlanul működik, és ugyan a tartozásaik állománya 671.9 millió forintra tehető, saját tőkét tekintve stabil viszont a cég helyzete.
Itt a kiegészítő mellékletből kiderül, hogy maga Szalai Ádám a tavalyi év során szintén jelentősebb összegű kölcsönt adott a cégnek, míg a Tőzsér féle cég esetében, mivel mikrogazdálkodóról van szó hivatalosan, nem kötelező kiegészítő mellékletet leadniuk, így nem derült ki, mitől mentek ekkorát.
Szalainak nem mellesleg van egy másik, érdekeltségébe tartozó cége is, az elsősorban ingatlan adásvétellel foglalatoskodó Szalai Brothers Kft., ám ez a lap szerint inkább alvócégnek nevezhető, mivel egy forint árbevételt nem termelt, és a minimális ráfordítások útján 766 ezer forintos veszteséget termeltek, és a tőkéjük is elfogyott.
Böde Dániel azt mondhatja el magáról, hogy a vizsgált cégek közül övé a legrégebbi, még 1998-ban alapította a Felkov Bt.-t, mely egy zöldség-gyümölcs kiskereskedelemmel foglalkozó vállalkozás, és egyben a támadó egyetlen gazdasági érdekeltsége. A lap megjegyzi, a cég komoly tőkeerősségi problémákkal küzd, 2019 végén 4.4 millió volt a tőkehiány.
A cég tavaly viszont 12.2 millió forintos bevételre tett szert, ám mindössze 69 ezer forintos nyereséget tudott összehozni. Ha már nyereség, a legjobban ilyen tekintetben Torghelle Sándor és Juhász Roland közös cége, a TS&JR PRoperty Kft. zárta az elmúlt üzleti évet, ugyanis 20.99 millió forintot termeltek nyereségként.
Dzsudzsák Balázs is bővítette az érdekeltségeinek számát a mögöttünk álló üzleti évben, melyek közül a humán egészségügyi ellátással foglalkozó Rába Medical Center Kft. pörgött a legjobban, a portál szerint 37.1 millió forintos volt az árbevétele, és az üzleti év végére majdnem 11 millió forintos profitot termeltek.