Újabb koronavírus-újrafertőződést jelentettek, a tünetek másodjára súlyosabbá váltak
Először azonosították egy amerikai állampolgárnál kétszer is a koronavírus-fertőzést, valamint kiderült, hogy a második esetben sokkal veszélyesebb szimptómák alakultak ki, amire eddig még egyszer sem volt példa.
Először azonosították egy amerikai állampolgárnál kétszer is a koronavírus-fertőzést, valamint kiderült, hogy a második esetben sokkal veszélyesebb szimptómák alakultak ki, amire eddig még egyszer sem volt példa.
A 25 éves nevadai férfit kórházba kellett szállítani, mivel a tüdeje nem bírta elegendő oxigénnel ellátni a szervezetét. A páciensnek egyébként nem volt semmilyen meghúzódó alapbetegsége, és az immunrendszere is rendben működött – ebből is látszik, egyénenként mennyire változhatnak a tünetek, függetlenül attól, éppen melyik korosztályhoz tartozik az illető.
A BBC értesülései szerint először március 25-én jelentkeztek az első tünetek a férfinál, úgymint torokfájás, köhögés, fejfájás, hányinger és hasmenés, április 18-án lett pozitív a koronavírustesztje, majd április 27-én elmúltak a panaszai, végül május 9-én és május 26-án is negatív eredmény tesztet produkált.
Sajnos túlságosan sokáig nem érezhette magát egészségesnek, ugyanis május 28-án ismét fejfájást, köhögést, hányingert és hasmenést tapasztalt, ekkor azonban már magas láz, csillapíthatatlan fejfájás és erőteljes szédülés is társult hozzájuk. Június 5-én másodjára is pozitív lett a koronavírustesztje, és azonnali kórházi ellátásra szorult, mivel hypoxia, vagyis alacsony véroxigénszint állt fenn nála, ami súlyos légszomjat idézett elő.
A tudósok úgy gondolják, a beteg kétszer kapta el a koronavírust, nem pedig az eredeti fertőzés lappangott tovább a szervezetében, és támadta meg ismét. A két eset alkalmával begyűjtött örökítőanyagok vizsgálatával ugyanezt állapították meg, így kizárható, hogy ugyanaz az egy fertőzés okozta volna a szövődményeket.
A szakember kiemelte, fontosnak tartja, hogy azok is viseljék tovább a maszkot és kövessék a távolságtartás szabályait, akik egyszer már felépültek a betegségből, hiszen egyelőre nem tudni, milyen valószínűséggel eshetnek át újra a fertőzésen.
Szerencsére az eddigi tapasztalatok alapján úgy tűnik, hogy az újrafertőződés kockázata minimális, ugyanis a több mint 37 millió beazonosított beteg közül alig néhány személynél diagnosztizálták a kétszeri megbetegedést. Amíg a hongkongi, belgiumi és hollandiai eseteknél könnyebb kórlefolyással végződött a második fertőzés, az ecuadori páciensnél az amerikai beteghez hasonlóan szintén súlyosbodtak a tünetek, viszont nem kellett kórházba szállítani.