Így alakult megyénként a koronavírus-fertőzöttek száma keddre
A második hullám továbbra sem csillapodott, ugyanis ismét jelentősen emelkedett a hazánkban regisztrált COVID-19 páciensek száma.
A második hullám továbbra sem csillapodott, ugyanis ismét jelentősen emelkedett a hazánkban regisztrált COVID-19 páciensek száma.
Az elmúlt 24 órában 1 025 magyar állampolgárnál azonosították az új koronavírus-fertőzést, ezzel 39 682-re nőtt a hazánkban nyilvántartásba vett koronavírus-betegek száma. Jó hír, hogy 11 753-an felépültek, azonban 27 113-an még mindig küszködnek az enyhe vagy középerős tünetekkel.
Jelenleg 1 519-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 160-an vannak intubálva és lélegeztetőgépre kötve. Egyetlen nap leforgása alatt életét vesztette 28 krónikus beteg, így már 996-an estek áldozatául a súlyos szövődményeknek. Az aktív fertőzöttek 33%-a, az elhunytak 45%-a, a gyógyultak 32%-a budapesti.
Még mindig érvényesek a szeptember 21-én életbe lépett törvények, melyek szerint kötelező a maszkviselés az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint ügyfélfogadási irodákban is, továbbá 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárniuk az üzemeltetőknek.
A megyei eloszlást vizsgálva őrzi vezető pozícióját Budapest, a fővárosban ugyanis kedd reggelre összesen 193 új COVID-19 beteget találtak. A második helyre Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jött fel, ahol 172-vel emelkedett a beazonosított koronavírus-betegek száma.
A harmadik pozícióban Pest megye található 124 újonnan regisztrált koronavírus-pácienssel, őket követi a rangsorban Borsod-Abaúj-Zemplén (+92), Hajdú-Bihar (+72), Vas (+50), Heves (+50), Veszprém (+49), Győr-Moson-Sopron (+37), Nógrád (+33), Komárom-Esztergom (+27), Bács-Kiskun (+21), Jász-Nagykun-Szolnok (+19), Csongrád-Csanád (+17), Zala (+15), Somogy (+14), Tolna (+13), Baranya (+12), Békés (+12) és Fejér megye (+3).
A terjedés megfékezése érdekében az arcvédők viselésén kívül a 2 méteres védőtávolság betartása és a rendszeres kézmosás, valamint fertőtlenítés játssza a kulcsszerepet. Aki megfázásos vagy influenzaszerű tüneteket észlelt magán, mellé pedig magas láz is társult, akkor feltétlenül keresse fel telefonon háziorvosát, aki tájékoztatni fogja majd az érintettet a következő lépésekről.
Fontos, hogy ha rosszul érezzük magunkat, semmiféleképpen se menjünk idős vagy krónikus alapbetegségben szenvedő hozzátartozóink, rokonaink közelébe, helyette vonuljunk önkéntes karanténba, és a szükséges ellenőrzések befejezéséig és az esetleges koronavírusteszt eredményeinek megérkezéséig ne érintkezzünk velük.