Hiába a súlyos egyetemi járványgóc, nem tartja szükségesnek a korlátozásokat a szakértő
A brit Newcastle város egyik első számú egészségügyi tisztviselője elmondta, hiába terjed egyre súlyosabb ütemben a koronavírus a városban, nem kellene bezárni az éttermeket és a kocsmákat.
A brit Newcastle város egyik első számú egészségügyi tisztviselője elmondta, hiába terjed egyre súlyosabb ütemben a koronavírus a városban, nem kellene bezárni az éttermeket és a kocsmákat.
Mint arról mi is beszámoltunk, rendkívül súlyos járványkitörés történt Newcastle két egyetemében, ahol összesen 770 diákot teszteltek pozitívra. Azóta ez a szám még súlyosabban lett, ugyanis a Newcastle Egyetemen már több, mint ezer, a Northumbria Egyetemen pedig már 619 diák lett koronavírus-fertőzött.
Newcastle-ben lépni fognak a koronavírus-fertőzöttek számának emelkedésére, méghozzá azáltal, hogy ideiglenesen bezárják a vendéglátó és szórakozóhelyeket a jövő héttel kezdve – számolt be róla az Independent. Hiába az intézkedések, Eugene Milne professzor, a város első számú közegészségügyi tisztviselője úgy véli, ez kontraproduktív lesz.
Milne elsősorban az említett egyetemi járványkitörésre mutatott rá, hogy Newcastle azért néz szembe ilyen szintű esetszám-emelkedéssel. A professzor úgy véli, az eddig érvényben lévő korlátozások, miszerint a kocsmáknak és bároknak este 10-kor be kell zárnia, elegendő volt ahhoz, hogy csökkentsék a lakossági fertőzést irányítható mértékűre.
„Ha azt kérdezitek tőlem, hogy változtatnék-e a jelenlegi szabályokon, a válaszom az, hogy nem” – emelte ki a városi tanács egyik ülésén. Milne professzor azt is kiemelte, a szabályok folyamatos változtatása zavart fog okozni az emberek fejében, ebből kifolyólag meg fog emelkedni a szabálysértések száma is.
A közegészségügyi igazgató azt is hozzátette, hogy ő inkább az egyetemi hallgatók körében bekövetkezett tömeges fertőzésekre, és a kampuszokon terjedő vírus megfékezésére koncentrálna, hogy a jelentős probléma kezelésre kerüljön. Milne professzor szerint ez elegendő lenne ahhoz, hogy a város ne kerüljön nagy veszélybe, és ne terjedjen át a város többi lakóira a vírus.