Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Fontos bejelentést tett az Országos Mentőszolgálat megbízott főigazgatója – megjöttek a részletek

Fontos bejelentést tett az Országos Mentőszolgálat megbízott főigazgatója – megjöttek a részletek

Fontos bejelentést tett az Országos Mentőszolgálat megbízott főigazgatója – megjöttek a részletek
Facebook/Országos Mentőszolgálat

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között.

Beállítom

Két héttel kinevezését követően levélben tájékoztatta az Országos Mentőszolgálat dolgozóit dr. Constantinovits Miklós, a szervezet megbízott főigazgatója.

Az Országos Mentőszolgálat közösségi oldalán közzétett tájékoztatás szerint a vezető fontosnak tartotta, hogy a szervezet jelenlegi helyzetéről és jövőjéről a munkatársak közvetlenül tőle kapjanak információt.

A cikk a videó után folytatódik

A főigazgató levelében világossá tette, hogy jelenleg átadás-átvételi folyamat és teljes körű átvilágítás zajlik az intézménynél. Mint hangsúlyozta, „felelős döntést csak a szervezet valós állapotának ismeretében lehet hozni”, ezért a helyzet átfogó felmérése elengedhetetlen a későbbi intézkedések megalapozásához. Ezzel párhuzamosan megkezdődött a párbeszéd is a szervezet különböző szereplői között.

A vezető arról is beszélt, hogy a jövőben azok maradhatnak vezetői pozícióban, akik szakmailag és emberileg egyaránt megfelelnek az elvárásoknak. Hangsúlyozta, hogy „a változtatások alapja pedig a szakmai és emberi alkalmasság, nem a bosszú”.

A minőségbiztosítás kérdéséről szólva dr. Constantinovits Miklós kiemelte, hogy azt nem ellenőrzésként vagy hibakeresésként kívánja értelmezni, hanem olyan folyamatként, amely a fejlődést és a tanulást szolgálja. Ennek kapcsán egy olyan szervezet kialakítását nevezte céljának, amely a hibák őszinte feltárására épül, és ahol a munkatársakat „a véleményükért, jobbító szándékú kiállásukért nem érheti hátrány”.

Kövess minket a Google-ben

Legyen a Liner a követett forrásod

Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben.

Beállítom

A tájékoztatás szerint a szakszervezetek képviselőivel is személyes egyeztetésre került sor. Az Országos Mentőszolgálat Facebook-oldalán megjelent közlés alapján a megbízott főigazgató azt szeretné, hogy „a közösségi médiában zajló üzengetést konstruktív, értékeken alapuló egyeztetés váltsa fel”.

A vezetés célja egy új időszak megteremtése, amelyben a betegek minél magasabb színvonalú ellátása mellett a mentőszolgálat munkatársainak szempontjai is nyíltan és érdemben jelenhetnek meg a döntéshozatalban.

A közlemény szerint dr. Constantinovits Miklós levelét azzal a gondolattal zárta, hogy „ebben a munkában minden bajtársra szükség van”, jelezve, hogy az átalakulási folyamat során az egész szervezet együttműködésére számít.

A következő cikkhez görgess lejjebb