Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Beszédes figyelmeztetést küldött Szoboszlai Dominik

Beszédes figyelmeztetést küldött Szoboszlai Dominik

Beszédes figyelmeztetést küldött Szoboszlai Dominik
Northfoto

Szoboszlai Dominik szerint a Liverpoolnak sürgősen változtatnia kell, különben lemaradhat a Bajnokok Ligájáról.

Szoboszlai Dominik élesen bírálta csapattársait a Tottenham elleni hazai 1–1-es döntetlen után, amely komoly csapást jelenthet a Liverpool Bajnokok Ligája-szereplési reményeire nézve, miközben a hajrában ismét kicsúszott a kezükből a győzelem.

A cikk a videó után folytatódik

A magyar válogatott középpályás már a 19. percben megszerezte a vezetést az Anfielden, azonban Arne Slot együttese ezt követően nem tudta lezárni a mérkőzést, és a hosszabbítás perceiben Richarlison egyenlített a kiesés ellen küzdő londoniaknak.

A Spurs ezzel hat mérkőzés óta tartó negatív sorozatát szakította meg minden sorozatot figyelembe véve, ugyanakkor a Liverpool az elszalasztott lehetőség miatt az ötödik helyen maradt, miután nem tudta megelőzni a negyedik Aston Villát. Bár a Premier League a következő idényben várhatóan öt csapatot indíthat a Bajnokok Ligájában, a Vörösök helyzete továbbra sem megnyugtató, hiszen a Chelsea mindössze egy ponttal marad el mögöttük, ráadásul a Brentford egy győzelemmel két pontra közelíthet.

Szoboszlai figyelmeztetése jogos

Szoboszlai a mérkőzés után a Sky Sportsnak nyilatkozva nem rejtette véka alá csalódottságát, és határozott üzenetet fogalmazott meg az öltöző felé. „Óriási csalódás, nem tudom, mi történt” – kezdte a gólszerző, majd hozzátette, hogy „az utolsó percben, már megint, nem tudom, idén hányszor fordult ez elő. Fel kell ébrednünk. Üresnek érzem magam. Fel kell ébrednünk, mert ha így folytatjuk, örülhetünk, ha a Konferencia-ligában indulhatunk.” – idézte a Mirror a magyar sztárt.

A magyar középpályás szerint az első félidőben még minden a Liverpool elképzelései szerint alakult, hiszen kontrollálták a játékot, és az ellenfél csak néhány fejesig jutott, ugyanakkor a fordulás után jelentősen visszaesett a teljesítményük.

„Szerintem az első félidőben nagyon jól játszottunk, irányítottuk az egész meccset, alig volt helyzetük egy-két fejesen kívül. A második félidőben viszont nem csináltuk ugyanazokat a dolgokat. Le fogunk ülni és megbeszéljük, mert ez a legnehezebb időszak, de össze kell tartanunk” – fogalmazott.

A lefújás utáni reakciókról is beszélt, miután az Anfield közönsége hallhatóan elégedetlen volt az eredménnyel. „Nem hallottam a füttyszót, de meg tudjuk érteni” – mondta Szoboszlai, majd hangsúlyozta, hogy a csapat jelenleg nem nyújtja azt a szintet, amit elvárnak tőlük.

Emlékeztetett arra is, hogy az előző szezonban négy fordulóval a vége előtt bajnoki címet ünnepelhettek, ezért most is szükségük van a szurkolók támogatására. „Álljanak mögénk ebben a nehéz időszakban. Még van idő megmutatni, mennyire akarjuk, össze kell tartanunk és harcolnunk kell a klubért.”

A Liverpoolra sűrű program vár, hiszen szerdán a Galatasarayt fogadja a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, ahol az isztambuli 1–0-s vereséget kellene ledolgoznia, ellenkező esetben újabb trófeaúszik el, és a szezon hátralévő részében az FA-kupa marad az egyetlen reális esély a serleggyűjtésre.

A következő cikkhez görgess lejjebb