Hey Siri, elkaptam a koronavírust?
Ha Apple tulajdonosok vagyunk, rosszul érezzük magunkat és aggódunk, hogy megfertőzött minket is a COVID-19, a Siri most egy megoldást nyújt számunkra.
A cupertinói cég asszisztense most egy sor kérdést tesz fel nekünk, ha gyanúsak a tüneteink és szeretnénk meghatározni, betegek vagyunk-e. Ehhez elég csak megkérdezni eszközünktől, hogy
Ezt az új funkciót a hétvégén fedezték fel a felhasználók – számolt be róla a CNBC.
Mielőtt elkezdjük a kérdőívet, az Apple közli velünk, hogy a válaszokat az Egyesült Államok egészségügyi és fertőzésekkel foglalkozó központjainak hivatalos ajánlásai alapján szerkesztették.
Ezeket a kérdéseket egy „igen”, „nem”, valamint „nem vagyok benne biztos” lehetőségekkel válaszolhatjuk meg.
Siri részletesen kifaggat minket. Rákérdez például, hogy van-e lázunk, légszomjunk, észleltünk-e magunkon száraz köhögést – mindegyik a COVID-19 jellegzetes tünetei közé tartozik. Ezután megkérdezi, hogy találkoztunk-e valakivel a közelmúltban, akinek pozitív lett a koronavírus-tesztje.
Ha végeztünk és a „nem vagyok benne biztos” opciót választottuk mindkétszer, Siri óvatosságra int és figyelmeztet minket, hogy akár 14 nap is eltelhet a fertőzés és a tünetek megjelenése között, valamint azt tanácsolja, hogy tartsunk távolságot másoktól.
Az idősebb emberek, akik egyébként is más-más betegséggel kénytelenek élni az életüket, sokkal inkább ki vannak téve a koronavírus veszélyeinek. Náluk komoly komplikációt okozhat a fertőzés, erre pedig az Apple asszisztense is felhívja a figyelmet.
Azonban ha a felhasználó tünetei extrémek vagy életveszélyesek, Siri megkérdezi, hogy felhívhatja-e a készenléti szolgálatot és azonnal megjelenik a 911, amit csak fel kell tárcsáznunk.
Az Apple asszisztense javasolja továbbá azt is, hogy töltsünk le olyan appokat a készülékünkre, amik felügyelik egészségi állapotunkat és így több információval szolgálhatunk a minket ápoló orvosoknak. Különféle linkeket jelenít meg, amikre rápöccintve olyan alkalmazásokat telepíthetünk, mint az Amwell, Teladoc, Sydney Care vagy Doctor on Demand.
Jelenleg úgy tűnik, hogy Siri új funkciója csupán az Egyesült Államokban élő felhasználók számára érhető el. Kipróbáltuk Spanyolországban is, de nem jelent meg a kérdőiv, viszont helyette az asszisztens megnyitotta a spanyol egészségügyi minisztérium honlapját. A CNBC információi alapján egyelőre nem tudja senki sem, mikor lesz ez a hasznos kérdőiv elérhető az Apple összes felhasználója számára a világon mindenütt.