Spanyolországban már a katonaság kutatja a COVID-19 eseteket
Több mint 2 000 katonát toboroztak annak érdekében, hogy a koronavírusnak kitett személyeket felkutassák, ezzel is segítvén a harcot a világjárvány ellen.
Több mint 2 000 katonát toboroztak annak érdekében, hogy a koronavírusnak kitett személyeket felkutassák, ezzel is segítvén a harcot a világjárvány ellen.
Már korábban beszámolhattunk arról, hogy az erősen fertőzött Madrid katonai segítséget kért, többek között a fertőtlenítési munkálatok miatt. Emellett a katonák a rendőri erők munkáját segíthetik a folytatásban.
A The Straits Times arról számolt be, hogy Spanyolországban már a katonai személyzet tagjai a felelősek azon személyek felkutatásáért, akik potenciálisan fertőzöttek. 2 000 katonát toborzott a katonaság arra a célra, hogy ellássák ezt a feladatot.
A csoporton belül körülbelül egy tucat ember csak azzal foglalkozik, hogy napi 12 órában, a hét minden napján a telefon segítségével azonosítsa azokat, akik már kapcsolatba kerültek valakivel, akinek pozitív COVID-19 esete volt. Napi szinten 70-80 ilyen hívást bonyolítanak le.
Azok, akik felkutatásra kerülnek, kötelező módon 10 napos karantént kell tartaniuk. A katonaság különböző ágazataiból érkeztek katonák erre a célra, hogy segítsék a munkát, lassítván ezzel a terjedés sebességét.
Sokan a kapcsolatok felkutatásának hiányát okolták a számok megugrásáért Spanyolországban, ahol már több mint 760 00 ember fertőzött meg, és közel 32 000-en meghaltak a vírus következményeként a járvány kitörése óta.
A kutatás nem egyszerű, mivel az adott személy sok mindenkivel kerülhetett kapcsolatba. Az adminisztráció pedig különösen nagy fontossággal bír, mert máskülönben lehetetlen lenne a kutatás ellenőrzése.
Emellett a telefon mögött lévőknek bizonyos szinten érzékenynek is kell lenniük, mivel nem szabad ráijeszteniük az emberekre. Ugyanakkor vannak olyanok is, akik figyelmen kívül hagyják a hívásokat, vagy elutasítják az együttműködést.
Ha például valaki közeli rokon, akkor szimplán leteszi a telefont, mert az illető kórházban van, vagy már meghalt. Ezzel még bonyolultabbá válik a helyzet. A csapat tagjai számára lelkileg sem könnyű mindezt megtenni, és vannak egyedül élő idős emberek is, akik nem kapnak segítséget másoktól. Ez nem éppen egy hálás feladat, de nagyon szükséges.
Több BL-meccsét is a Puskás Arénában játszhatja a Ferencváros