Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Döbbenetes jelenet – luxusautó csapódott a repülőtér termináljába, ordítva vitték el a rendőrök a sofőrt

Döbbenetes jelenet – luxusautó csapódott a repülőtér termináljába, ordítva vitték el a rendőrök a sofőrt

Döbbenetes jelenet – luxusautó csapódott a repülőtér termináljába, ordítva vitték el a rendőrök a sofőrt
Shutterstock/Illusztráció

Péntek este drámai jelenetek játszódtak le a michigani Detroit Metropolitan repülőtéren, amikor egy fekete színű Mercedes nagy sebességgel áttörte a McNamara Terminál üvegajtaját, majd a csarnok közepén állt meg.

A WXYZ Detroit felvételei szerint a Delta Airlines dolgozói éppen a pultoknál dolgoztak, amikor az autó 8:30 előtt néhány perccel berobbant az épületbe . A sofőr az ütközés után azonnal kiszállt, feltartott kézzel, zavartan beszélve, miközben a biztonsági szolgálat és a reptéri személyzet a törmelékkel borított területre sietett.

A cikk a videó után folytatódik

A helyszínen tartózkodó utas, Ali Khalifa így nyilatkozott a csatornának: „Hála Istennek, olyan gyors volt a reagálás a rendőrök, a TSA és mindenki részéről. Mindez másodpercek alatt történt.” A közösségi médiában terjedő videókon látható, hogy a sofőr – aki egy Detroit Lions mezben volt – érthetetlenül ordított, miközben közel egy tucat biztonsági tisztviselő kísérte ki a terminálból.

A FOX 2 Detroit felvételei szerint a jármű mögött jól látható a hatalmas törésvonal, ahol az üvegajtók korábban álltak . Egyelőre nem ismert, hogyan tudott az autó áttörni az üvegajtókon, különösen úgy, hogy a bejárat előtt fém kordonok is láthatók voltak. A reptér szóvivője a WDIV-nek azt mondta: „Csapatunk gyűjti az információkat, és reméljük, hamarosan frissítést adhatunk.” – idézi a New York Post.

A Delta Airlines közölte, nem történt sérülés, és a repülőtér működésében sem keletkezett fennakadás. Három alkalmazottat ugyan megvizsgáltak a mentők, miután törmelék érte őket, de egyikük sem sérült meg komolyabban .

A Wayne County Airport Authority egyelőre nem reagált a sajtó megkereséseire. A rendőrség vizsgálja, hogy a sofőr milyen állapotban volt, és mi vezethetett ahhoz, hogy az autó a terminálba csapódott. A jelenetek azonban már most sokkolták az utazóközönséget és a közösségi médiát egyaránt.