Sokan még mindig nem veszik elég komolyan a maszkviselést, ami következményekkel is járhat
Az Egyesült Államokban is folyamatos harcot vívnak azért, hogy az emberek viseljék a maszkot a koronavírus idején, de még mindig sokan vannak, akik ezt nem teszik meg.
Az Egyesült Államokban is folyamatos harcot vívnak azért, hogy az emberek viseljék a maszkot a koronavírus idején, de még mindig sokan vannak, akik ezt nem teszik meg.
Donald Trump, USA elnöke sok kritikát kapott a vírushelyzet kezelése miatt, és ezen vélemények szerint a kormány nem reagált kellően gyorsan és határozottan. Az Egyesült Államok még mindig a lista élén szerepel, és országszerte több mint 200 000-en haltak meg a vírus következtében.
Egy korábbi szakértői vélemény szerint ez a 200 000 ember valószínűleg még mindig élhetne, ha nem létezik a vírus, ami immáron a második hullámmal érezteti a hatását. Trump a választások közepette azon van, hogy a lehető leghamarabb megkezdjék az oltások beadását.
A következő hetekben várják a vakcinák megérkezését, de sok idő telhet el addig, míg széles körben mindenki megkapja az oltóanyagot. Egyes csoportok azonban nem akarják beadatni maguknak a vakcinát, míg mások maszkokat sem hordanak.
Ez pedig csak segíti a vírus terjedését, ami miatt a Fehér Ház Koronavírus munkacsoportja továbbra is heti jelentéseket fogalmaz meg az államok számára, és ezen a héten ismét határozottan javasolja a maszk használatát néhány olyan államban, ahol még mindig nem rendelkeznek az egész országra kiterjedő megbízásokkal.
USA kormánya rendkívül fontosnak tartja a maszkok viselését, és egy korábban készült tanulmány szerint akár 30%-ban is vissza lehetne szorítani a vírus terjedését, ha mindenki maszkot viselne, azt a megfelelő módon tenné, és betartanák a különböző egyszerűbb protokollokat.
Egy második világháborús legendás amerikai vadászgépet emeltek ki a tenger fenekéről