Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Hatalmas tűz ütött ki kedd hajnalban – mesterlövészt várnak Vácra

Hatalmas tűz ütött ki kedd hajnalban – mesterlövészt várnak Vácra

Hatalmas tűz ütött ki kedd hajnalban – mesterlövészt várnak Vácra
Shutterstock/Illusztráció

Egy súlyos kedd hajnali tűzeset miatt van szükség a mesterlövész munkájára, akit Vácra várnak a hatóságok.

Kedd hajnalban komoly tűzesethez riasztották a katasztrófavédelem egységeit a váci Deákvári fasorba, ahol egy műhely és egy garázs gyulladt ki. A lángok gyorsan átterjedtek az udvaron parkoló több személyautóra is, míg a garázsban két jármű teljes terjedelmében égett. A tűzoltók öt vízsugárral avatkoztak be, és sikerült megfékezniük a lángokat, jelenleg az utómunkálatok zajlanak.

A cikk a videó után folytatódik

A Katasztrófavédelem hivatalos közleménye szerint a garázsban nemcsak járművek, hanem több műanyag kannában tárolt üzemanyag is volt, amiket a tűzoltó rajok még időben eltávolítottak az égő épületből. A beavatkozás során egy ötkilós propánbutángáz-palackot, egy acetilén-palackot, valamint egy nagy méretű szén-dioxid-palackot is kihoztak a tűz által veszélyeztetett területről.

A legnagyobb kockázatot azonban egy úgynevezett dissous-gáz-palack jelentette, amelyet a tűzoltók folyamatosan hűtenek, hogy elkerüljék a robbanásveszélyt. A palack ártalmatlanításához mesterlövészt is riasztottak a helyszínre, ami rendkívül ritka és különösen veszélyes helyzetre utal. A dissous-gáz – amit általában oldott acetilén formájában használnak hegesztéshez – rendkívül robbanásveszélyes, különösen magas hőmérsékleten.

A tűz keletkezésének okát jelenleg vizsgálják, de az elsődleges információk szerint a műhelyben tárolt gyúlékony anyagok és a járművek közelsége jelentősen hozzájárulhatott a tűz gyors terjedéséhez. A helyszínen dolgozó egységek gyors és összehangolt munkájának köszönhetően sikerült megakadályozni a még súlyosabb következményeket.