Már 1 milliónál is többen haltak bele a koronavírus-fertőzésbe
Újabb negatív rekord dőlt meg vasárnap éjszaka, ugyanis kiderült, hogy a COVID-19 betegség áldozatainak száma átlépte az egymilliós negatív álomhatárt, amire eleinte még a szakértők sem számítottak.
Újabb negatív rekord dőlt meg vasárnap éjszaka, ugyanis kiderült, hogy a COVID-19 betegség áldozatainak száma átlépte az egymilliós negatív álomhatárt, amire eleinte még a szakértők sem számítottak.
A koronavírus-járvány következtében globális gazdasági és egészségügyi krízis alakult ki, kezdve az indiai nyomornegyedektől a brazil őserdőkön keresztül egészen a világ nagyvárosáig, New Yorkig szinte mindenhol a világban.
Április óta az egész Föld lakosságának majdnem kétharmada karanténba vonult, amelyet nyár folyamán fokozatosan feloldottak, végül őszre ismét bevezettek, mivel kezdetét vette a sokkal agresszívabb és ragályosabb második fertőzési hullám.
Vasárnap éjfélre hivatalosan is elérte az egymilliót a koronavírus miatti elhalálozások száma, a fertőzötteké pedig 33 millióra emelkedett – számolt be róla a The Straits Times hírportál az AFP hírügynökség legfrissebb jelentésére hivatkozva.
Az Egyesült Államok vezeti továbbra is ezt a cseppet sem előkelő ranglistát, az USA-ban ugyanis 200 ezernél is több páciens halt bele a koronavírus-fertőzésbe, őket követi a rangsorban Brazília, India, Mexikó és Nagy-Britannia.
Miközben a kutatók a gyógyszeripari vállalatokkal karöltve éjt nappallá téve azon dolgoznak, minél hamarabb elkészülhessen a várva várt koronavírus elleni vakcina, a pandémia már visszafordíthatatlan károkat okozott. A Nemzetközi Valutaalap még tavasszal arra figyelmeztetett, hogy a GDP a második világháború óta nem tapasztalt mélységekig zuhanhat vissza.
Az első hullám által érzékenyen érintett európai országok – úgymint Spanyolország, Franciaország és az Egyesült Királyság – újfent komoly nehézségek elé néznek, ezért Párizsban, Londonban és Madridban ismét korlátozásokat eszközöltek annak érdekében, hogy megálljt parancsoljanak a koronavírus továbbterjedésének.
A maszkviselés és a védőtávolság betartása több országban kötelezővé vált, a törvényszegőket komoly pénzügyi szankciók érhetik. Az Egészségügyi Világszervezet hangsúlyozta, ha nem történik a közeljövőben globális összefogás a terjedés megállítására, akkor a halottak száma elérheti a kétmilliót is.