Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,81 Ft
Euró
389,48 Ft
Font
454,32 Ft
Bitcoin
64,329 $

Indiában már vízgőzzel is próbálják gyógyítani a koronavírust (videó)

Vizsgálatot indítottak az indiai hatóságok, miután a közösségi médiában futótűzszerűen kezdett el terjedni az a videó, melyen az látszik, hogy indiai koronavírus-fertőzöttek vagy fertőzés gyanúsak éppen gőzt inhalálnak egy csövön keresztül.

Epic

Nagy Noel

Szerkesztő

Vizsgálatot indítottak az indiai hatóságok, miután a közösségi médiában futótűzszerűen kezdett el terjedni az a videó, melyen az látszik, hogy indiai koronavírus-fertőzöttek vagy fertőzés gyanúsak éppen gőzt inhalálnak egy csövön keresztül.

India a koronavírus-járvány szempontjából globális viszonylatban is a legnagyobb gócpontok egyik, már 5.7 milliónál is több fertőzöttet azonosítottak. Pune városa a legérzékenyebben érintett mind közül, több mint 250 000 fertőzöttet találtak a városban, többet, mint bármelyik másik indiai városban. Soron kívül Szentkirályinak elege van Karácsonyból: „Közpénzből készpénz lett”

Ugyanehhez a városhoz köthetően pedig egy szinte hihetetlennek tűnő videó kezdett terjengeni a különböző közösségi média felületeken, elsősorban a Twitteren. A videóban is látszik, hogy rengeteg ember vár arra, hogy kipróbálhassa a hatékonynak vélt gyógymódot, amelyhez a „Gőzbárban” juthatnak hozzá.

Ha már a módszer: ahogyan a videón is látszódik, a működése rendkívül egyszerű, az emberek vízgőzt szívnak magukba egy csövön keresztül. Nagyjából fél méter távolságra ülhetnek le a csőtől egy székre, lehúzzák a maszkjukat, és már mehet is a forró gőzös kúra. A Twitter-felhasználók kommentjei alapján ettől többen azt remélik, hogy gyógyíthatják vagy megelőzhetik a COVID-19-cet.

Szintén a közösségi média platformról tudtuk meg, hogy ez a Gőzbár a Maharástra állambeli Pune városában található, de a helyi hatóságok már vizsgálatot indítottak ellene. A hatóságok azóta nyilatkoztak, és nem tudják kétséget kizáróan bizonyítani, hogy Pune városában készült a videó, más pedig azt állította, hogy a Gujarat állambeli Ahmedabad városában található a „Gőzbár”.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) korábban már jelezte, egyelőre nincsen bizonyíték a gőzterápia megbízhatósága kapcsán, ami a koronavírus gyógyítására vonatkozik azt követően, hogy számos WhatsApp chatszobából kiindulva szétterjedt az interneten az állítás, hogy gyógymód a fertőzés ellen.

„A gőz belégzése nem gyógyítja a COVID-19-cet, és nem minősíthető biztonságos gyógykezelésnek, mivel súlyos égési sérüléseket okozhat. Teljes mindegy, mennyire forró a gőz, nem fogja elérni a sejtek azon mélységeit, amelyekben a fertőzött emberek esetében a vírus dominánsan jelen van”

tájékoztatott a WHO.

Néhány még azt is állították, hogy ha a forrásponton lévő vízbe különböző összetevőket keverünk, az csak dob a gőzterápia a hatékonyságán a koronavírus gyógyítását illetően. Az alábbi videóban pedig megtekinthető a meglehetősen furcsa jelenetsor, amely egy „Gőzbárban” készült.

Megszólalt a martonvásári légibaleset egyik áldozatának édesanyja

Mint mondta, fiának nem temetése lesz, a tervek szerint búcsúztatón engedik el utolsó útjára.