New York polgármestere: „Elon Musk lélegeztetőgépeket ajánlott fel, lássuk hát őket!”
Nemrég a Tesla vezérigazgatója egy rajongónak megígérte, hogy cége el fogja kezdeni az életmentő szerkezetek gyártását, ha azokból hiány lesz. Bill de Blasio, New York polgármestere pedig bejelentette, hogy az egész Egyesült Államok területén bizony már ez a helyzet és szaván fogta Elon Muskot.
Reméljük, hogy a „Musk mentőküldetés” második fejezete simulékonyabb módon zajlik majd le, mint az első rész, ami egy általános iskolás szintű tweet-párbajba fulladt. Ekkor egy kisebb tengeralattjárót küldött Elon Musk a thaiföldi barlangban rekedt gyermekek segítségére, azonban az amerikai iparmágnás és egy barlangi búvár között komoly vita alakult ki a világhálón, amiből végül az előbbi jött ki győztesen.
Tudjuk, hogy a Tesla kaliforniai üzeme nyitva tart a korlátozások ellenére is. A CNBC által megszerzett belsős kommunikációkból kiderült, hogy az amerikai cég folytatja a gyártást, a szervizelést, a házhozszállítást, a tesztelést, mert számukra nélkülözhetetlenek az ezeket a feladatokat elvégző alkalmazottjaik. A részvények kissé be is zuhantak, miután a helyi seriff kitweetelte, hogy a Tesla hivatalosan nem számít „létfontosságú vállalatnak”, így nem érvényesek rájuk a COVID-19 elleni intézkedések, tehát tovább folytathatják tevékenységüket.
Musk a tőle megszokott módon jósolta meg a koronavírus-járvány lefolyását. A Los Angeles Times információi szerint nemrég arról tájékoztatta alkalmazottjait, hogy szerinte a pánik csak jobban árhat, mint használhat, valamint hogy a fertőzés csupán a lakosság 0,1 százalékát fogja érinteni. Ennek természetesen semmi alapja nincs, puszta fantáziálás volt a részéről, mivel teljesen ellentmond az orvosi és infektológiai szakértők véleményeinek. Abban viszont igaza van, hogy pánikolás helyett nyugodtnak kéne maradnunk – nem szabad elfelejteni, hogy csak úgy csökkenthetjük a vírus okozta problémákat, ha minden előírást és óvintézkedést a legszigorúbban betartunk. Ezzel életeket tudunk menteni és így nem kellene foglalkozni a lélegeztetőgépek mihamarabbi beszerzésével.
Az életmentő gépek hiánya azonban jelenleg tény, nem pedig feltételezés. Amerikai és európai országok egyaránt keresik ezeket a szerkezeteket, mivel minden kórház túlterhelt a jelenlegi szituációban.
Nagy-Britanniában már háborús helyzetekről tudósítanak: a Dyson, a Rolls-Royce, a Vauxhall és az Airbus gyáraiban a lélegeztetőgépek és a hozzájuk tartozó alkatrészek gyártására álltak át.