Kínában még idén megkezdődhetnek a koronavírus-oltások a lakosság körében
Miközben Kína továbbra is padlón tartja a koronavírust, egyre valószínűbbnek tűnik, hogy még idén megkezdődhetnek a lakossági oltások.
Miközben Kína továbbra is padlón tartja a koronavírust, egyre valószínűbbnek tűnik, hogy még idén megkezdődhetnek a lakossági oltások.
Az állami támogatást élvező vakcinagyártó China National Biotec Group (CNBG) reméli, hogy a két oltóanyagjelölt hamarosan hatósági jóváhagyást kaphat, és még idén, vagyis hónapokon belül megkezdhetik a lakossági oltásokat.
Kína több százezer embert oltott be a sürgősségi programjának keretén belül, amit még júliusban engedélyeztek a fontosabb dolgozók számára, valamint azoknak, akiknél fennáll a fertőzés nagy veszélye.
A CNA által is közzétett hivatalos számok alapján sikeresen akadályozták meg a terjedést, mert rettentő alacsony statisztikákat közöl Peking, és ezekre rendre külföldről behozott fertőzések. A tömeges tesztelések már megkezdődtek, és ha sikerrel járnak, nem kell várni 2021-ig.
Világszerte már több mint 960 000 ember halt meg COVID-19-ben, így a lakosság beoltása kulcsfontosságú szerepet játszik a vírus elleni harcban. A vakcinák használatának kiterjesztése azonban a hosszú távú adatok megszerzése előtt aggodalomra adhat okot, amiről több nyugaton dolgozó szakértő is beszélt.
Kína szerint, ha minden jól megy, akkor két oltást feltételesen jóvá lehet hagyni, még az év vége előtt, így megkezdődhetnének a nagyközönség számára elérhető oltások beadása. Súlyos közegészségügyi vészhelyzetek esetén a kínai hatóságok engedélyt adhatnak a klinikai vizsgálatokon áteső oltásokra.
A CNBG két jelöltje szerepel a kínai sürgősségi felhasználási programban. Az egyik ilyen jelölt már jóváhagyást is kapott ebben a hónapban az Egyesült Emirátusokban, ahol a cég a harmadik fázisú próbánál tart.
Ha ezzel itatod a macskádat, kisebb lehet az esély a kiszáradásra és a veseproblémákra