Hatalmas régészeti felfedezés: közel 30 darab 2500 éves szarkofágot tártak fel Egyiptomban
Nagyon rég lehetett hallani hasonlóról, és ez egy újabb hatalmas felfedezés a régészek részéről, akik közel 30 szarkofágot tártak fel Egyiptomban.
Nagyon rég lehetett hallani hasonlóról, és ez egy újabb hatalmas felfedezés a régészek részéről, akik közel 30 szarkofágot tártak fel Egyiptomban.
Az UNILAD is beszámolt a nagy egyiptomi felfedezésről, ami újabb válaszokat adhat az emberiségnek a nagyon távoli múltról. 2500 éve pihentek már ezek a szarkofágok Egyiptomban, amikor az elmúlt hetekben a régészek Sakkárában dolgoztak egy feltárás kapcsán, Kairótól délre.
Egy temetési akna került középpontba, ahol egy sírkomplexum terül el több ezer koporsóval. A hónap elején az egyiptomi Régiségügyi Minisztérium arról jelentett, hogy a kutatók 13 lezárt ilyen szarkofágot találtak az aknában.
A kutatások folytatásában több mint egy tucat más szarkofágot tártak fel. Ezzel a régészek 27 ilyen régi sírhelyre leltek, amik 2500 éve pihennek Egyiptomban. A koporsók fafelületén bonyolult festmények láthatóak, és a kútban található egyéb más tárgyak további érdekességeket rejtenek.
A hétvégén kiadott közlemény szerint az összes megtalált szarkofág teljesen zárt, tehát érintetlenek, és azt sugallják, hogy az eltemetésük óta nem nyitották fel azokat. A temetkezési aknát 11 méter mélyen találták meg, és a kezdeti kutatások után a 13 szarkofág után még 11 másik ilyen sírhelyet találtak.
A nyilatkozat hozzátette, hogy az egyiptomi régiségügyi miniszter, Khaled al-Anani szándékosan késleltette a bejelentést, mivel azelőtt saját maga is meg akarta látogatni a helyszínt. Ez az elmúlt évek egyik legnagyobb és legfontosabb felfedezése, valamint a 19. század óta az ősi szarkofágok legnagyobb leletének nevezték.
A miniszter köszönetet mondott a személyzetnek, hogy ilyen nehéz körülmények között dolgoztak a kút alatt, ahol még mindig zajlanak az ásatási munkálatok, miközben a szakértők megpróbálnak további részleteket felfedezni a szarkofágok eredetéről.
A régészek úgy vélik, hogy nemcsak 27 koporsóról van szó, valószínűleg vannak még azokon kívül is a kút oldalán. A minisztérium közölte, a következő napokban egy hivatalos sajtóeseményen a reményeik szerint a felfedezés történetéről újabb titkokat tárhatnak fel.
Az egyiptomi tisztviselők közben arra törekednek, hogy országszerte népszerűsítsék a régészeti felfedezéseket, hogy a világjárványt követően visszacsábítsák a turistákat az országba.
TRAGÉDIA: Legalább 10-en meghaltak egy lakóépület összeomlásában